افکار خودکشی

چگونه با افکار خودکشی کنار بیاییم؟

 • چگونه با افکار خودکشی کنار بیاییم؟

  اگر آنقدر احساس فروپاشی می کنید که نمی توانید راهی برای خروج از آن ببینید ، تنها نیستید. بسیاری از مردم چنین احساسی داشته اند و – با کمک – توانسته اند از آن عبور کنند. هر چقدر هم اکنون احساس بدی داشته باشید ، کمک های زیادی برای کنترل افکار خودکشی وجود دارد.

  در اینجا چند فاکتور وجود دارد که زنان و مردان و دختران و پسران را به فکر خودکشی سوق داده است:

  سوء مصرف مواد

  بارداری نوجوان

  مرده زایی

  اعتیاد به الکل

  سو استفاده جسمی و جنسی در کودکی

  ناتوانی در کنار آمدن با فشار برای انجام کار در مدرسه و کار

  سطح پایین رضایت شغلی

  عدم ثبات اقتصادی – اجتماعی

  مبتلا بودن به بیماری های نهایی مانند سرطان ، اچ آی وی و ایدز

  قرار گرفتن در معرض رفتار خودکشی

  سابقه خانوادگی خودکشی

  افکار خودکشی

  افکار خودکشی

  افکار خودکشی چیست؟

  ممکن است احساس ناراحتی داشته باشید. اما اگر این احساسات بسیار عمیق و شدید شده است و شما نمی دانید در مورد آنها چه باید بکنید ، ممکن است فکر کنید که تنها راه حل پایان دادن به زندگی شما است. اما امیدی برای شما وجود دارد و می توانید از پس آن برآیید.

  شما تنها کسی نیستید که چنین احساسی دارید – بسیاری از مردم در دوره ای از زندگی خودکشی می کنند. آنچه برای شما مهم است بدانید این است که روشهای زیادی برای مقابله با این احساس و غلبه بر آن وجود دارد. ممکن است از آن طرف بیرون بیایید و دوباره احساس خوبی کنید.

  اگر با فردی روبرو شدید که افکار خودکشی دارد باید بدانید که او:

  افسردگی یا اختلال روانی دیگری دارد.

  در حال مبارزه با عزت نفس پایین می باشد.

  از مواد مخدر یا الکل استفاده می کند ، مخصوصاً وقتی ناراحت است.

  نسبت به فشارهایی که امروز یا در آینده با آن روبرو خواهد شد احساس اضطراب می کند.

  تحت فشار خانواده یا همسالان خود می باشد.

  افکار خودکشی چیست؟

   

  در مورد افکار خودکشی چه باید کرد؟

  ممکن است سخت باشد که در مورد احساسات خود صحبت کنید. اما تقسیم نگرانی های خود با شخصی که به او اعتماد دارید می تواند به شما کمک کند مشکلات خود را به روشی دیگر ببینید و درک کنید که خودکشی تنها گزینه نیست.

  در اینجا برخی از علائم هشدار دهنده افکار خودکشی ذکر شده است:

  همیشه درمورد مرگ صحبت کردن یا فکر کردن

  افسردگی و اندوه عمیق

  از دست دادن علاقه به زندگی روزمره

  مشکل در خواب و غذا خوردن

  احساس ناتوانی یا بی ارزشی

  خود آزاری

  احساس عصبانیت و اینکه همه چیز نمی تواند تغییر کند

  اگر علائم بالا را تجربه کردید ، لطفاً در سکوت رنج نبرید. شما سزاوار کمک هستید ، و خواهید فهمید که زندگی ارزش زیستن دارد.

  افکار خودکشی

  افکار خودکشی

  چگونه با افکار خودکشی کنار بیاییم؟

  برخورد با افکار خودکشی می تواند چالش برانگیز باشد. اما این غیرممکن نیست. همیشه به یاد داشته باشید که شرایطی که احساسات و ذهن شما را به خود مشغول کرده، فکر کردن را برای شما سخت می کند و مرگ شما تأثیر دائمی و ماندگاری بر شما و افراد اطراف شما خواهد داشت. برای اطمینان از اینکه در لحظات ضعیف خود را تسلیم این افکار نمی کنید ، این مراحل را دنبال کنید:

  هرگونه سلاح کشنده را دور بریزید:

  اگر به هرگونه سلاح یا ابزاری که توانایی پایان دادن به زندگی را دارد دسترسی داشته باشید ممکن است در معرض خطر باشید. در این مرحله دشوار ، اطمینان حاصل کنید که اسلحه ها ، چاقوها ، ابزارهای برقی و هر چیز دیگری را که فکر می کنید می توانید برای پایان دادن به زندگی خود استفاده کنید ، دور بریزید.

  نه به مواد مخدر و الکل:

  مواد مخدر و الکل تمایل به تقویت احساس دارند و دوری از این موارد بهترین کاری است که باید در هنگام مقابله با افکار خودکشی انجام دهید. اینها همچنین می توانند باعث ایجاد احساسات متناقض شوند که می تواند شما را در برابر ذهنتان ناتوان کند.

  کمک بگیر:

  شما مجبور نیستید به تنهایی با این افکار خودکشی کنار بیایید. از طریق مکالمه با افرادی که آموزش پزشکی دارند کمک بگیرید یا افکار خود را به دوستان نزدیک یا اعضای خانواده در میان بگذارید. آنها شما را خواهند شنید و دلیلی برای حفظ زندگی به شما می دهند. همچنین ، باید درک کنید که موقعیتی که در آن قرار دارید موقتی است و زندگی دائمی است. هنگامی که این مراحل دریافت کمک را می گذرانید ، درک کنید که این فرایند زمان بر است. تحریک نشوید و تسلیم حملات وحشت نشوید به آن زمان دهید و ببینید که خود را از این مرحله خارج خواهید کرد.

  چگونه با افکار خودکشی کنار بیاییم؟

  عوامل محرک خود را شناسایی کنید:

  شناسایی عوامل محرک مهم است زیرا هنگامی که این کار را انجام دادید ، می توانید برای زنجیره ای از حوادثی که پس از شروع رخ می دهد آماده باشید. با روانپزشک یا درمانگر خود مشورت کنید تا در شناسایی عوامل تحریک کننده شما کمک کند و راه حل هایی ایجاد کند که بتواند به شما کمک کند آن موج اضطراب را رد کنید.

  افکار خودکشی

  افکار خودکشی

  داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید:

  اعتماد به داروهای ضد افسردگی به هزاران نفر کمک کرده است تا با افکار خودکشی کنار بیایند و به آنها کمک می کند تا با آنها مقابله کنند. توصیه می شود هنگام تغییر نسخه یا دوز داروهای ضد افسردگی از کمک پزشکی استفاده کنید.

  در آخر لطفا به یاد داشته باشید که زندگی یک تجربه است که در آن برنده و بازنده معنا ندارد. هر چیزی که در جهان اطراف شما می گذرد، گذراست و در نهایت هر فرد تجربه خود را می سازد.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۶ رای
  چگونه می توانیم تفکر بیش از حد را متوقف کنیم؟
  چگونه یک تراپیست انتخاب کنیم؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button