logo (1)

چگونه بفهمیم به مشاوره روانشناسی نیاز داریم؟

چگونه بفهمیم به مشاوره روانشناسی نیاز داریم؟

مراجعه به یک روانشناس به این معنی نیست که شما اختلالات شخصیتی دارید؛ بلکه گاهی اوقات تنها به یک شنونده آگاه نیاز دارید که حرف هایتان را بشنود و راه حل های درست به شما بدهد.

همه فشارها را تنهایی تحمل نکنید

ما بر احساسات، چالش های زندگی و دیگر مسائلی که باید به طور دقیق به آنها بپردازیم، مدیریت داریم. تا حد زیادی هم سعی می کنیم به درست ترین شکل ممکن انجامش دهیم؛ اما چرا اینکار را می کنیم؟ اغلب ما برای اینکه بتوانیم زندگی خود یا اطرافیان را بهبود ببخشیم این مدیریت را بر عهده می گیریم.
دقت کنید که شاید در پردازش اتفاقات نیز دچار مشکل شوید پس اگر احساس می کنید کیفیت زندگی تان پایین آمده است، به روانشناس مراجعه کنید.

او به شما کمک می کند که چگونه دست از سر خود بردارید و به جای تحمل کردن، با مسائل روبه رو شوید و شاید بتوانید آنها را حل کنید.

در مدیریت استرس موفق نیستید زندگی ذاتاً استرس زا است.

شما نمی توانید از شر تمام استرس های زندگی خلاص شوید. در واقع مقداری استرس برای بالا بردن هوش لازم هم هست. اما اگر در مدیریت استرس خود دچار مشکل شدید، ممکن است بخواهید با کسی صحبت کنید.
استرسی بودن می تواند منجر به مسائل مختلفی شود، مانند تحریک پذیر بودن (به سرعت و بدون فکر واکنش نشان دادن)، کم حوصله شدن یا ناکارآمد شدن و خشمگین بودن.

مشکل در کنترل احساسات

مدیریت احساسات ناراحت کننده، مانند اضطراب و خشم، می تواند گاهی سخت باشد. در حالی که ممکن است شما برخی از احساسات را به خوبی کنترل کنید، در برخی دیگر ضعیف عمل کرده و ببینید که همه چیز را بهم می ریزید.مشاوره روانشناسی می تواند به شما تکنیک های مهار کردن خشم را یاد دهد.
گاهی اوقات ریشه خشم ما یک حرف های ناگفته و احساسات بیان نشده است.

مقابله های ناسالم را برای کنترل شرایط به کار می گیریم

اعتیاد به الکل، سیگار کشیدن، استعمال مواد مخدر، داد زدن، به خود یا دیگران آسیب وارد کردن؛ حتی به احساسات خود یا دیگران، گاهی اوقات این ها راه حل های ما برای کنترل اوضاع هستند که ما به آنها می گوییم مقابله های ناسالم، یعنی تنها سرکوب می کنند و باید منتظر یک انفجار از دورن خود به بیرون یا از افراد اطراف به خودتان باشید. این راه نتیجه‎ خوبی نه برای ما دارد و نه برای دیگران.
از مشاوره روانشناسی نترسید، از اینکه به دام راه حل های ناسالم بیفتید بترسید….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
بستن

سبد خرید

بستن

بستن

دسته بندی ها

فرم جستجو

Call Now Button