ترک سیگار

چگونه می توانم ترک سیگار کنم؟

 • چگونه می توانم ترک سیگار کنم؟

  بسیاری از افراد سیگار را ترک نمی کنند زیرا فکر می کنند این کار خیلی سخت است و این درست است که برای اکثر افراد ترک سیگار آسان نیست. از این گذشته، نیکوتین موجود در سیگار یک داروی اعتیاد آور قوی است. اما با یک رویکرد صحیح می توانید بر ولع مصرف غلبه کنید.

  ترک سیگار را از کجا شروع کنیم؟

  نیکوتین هم محرک و هم باعث افسردگی است. این بدان معناست که در ابتدا ضربان قلب را افزایش می دهد و باعث می شود افراد هوشیارتر باشند. سپس باعث افسردگی و خستگی می شود. افسردگی و خستگی – و ترک دارو از نیکوتین – باعث می شود مردم یک سیگار دیگر بخواهند. برخی از کارشناسان فکر می کنند که نیکوتین موجود در تنباکو به اندازه کوکائین یا هروئین اعتیاد آور است.

  اما ناامید نشوید. میلیون ها نفر به طور دائم سیگار را ترک کرده اند. این نکات می تواند به شما در ترک سیگار نیز کمک کند:

  ترک سیگار را به صورت کتبی قرارداد کنید. افرادی که می خواهند تغییر ایجاد کنند اغلب وقتی هدف خود را مکتوب می گذارند موفق ترند. تمام دلایلی که می خواهید سیگار را ترک کنید، مانند پولی که پس انداز می کنید یا استقامت لازم برای ورزش را یادداشت کنید. آن لیست را در جایی که می توانید مشاهده کنید نگه دارید. همانطور که در مورد آنها فکر می کنید دلایل جدیدی اضافه کنید.

  دریافت پشتیبانی. وقتی دوستان و خانواده به آنها کمک می کنند، احتمال موفقیت در ترک سیگار بیشتر می شود. اگر نمی خواهید به خانواده خود بگویید که سیگار می کشید، از دوستان خود بخواهید برای ترک شما کمک کنند.

  ترک دخانیات

  "<yoastmark

  استراتژی هایی که در ترک سیگار موثر هستند.

  تاریخ ترک سیگار را تعیین کنید. روزی را انتخاب کنید که این کار را انجام داده اید. آن را در تقویم خود قرار دهید و به دوستان و خانواده خود بگویید (اگر آنها می دانند) که آن روز ترک می کنید.

  سیگارهای خود را دور بریزید – همه سیگارهای خود را. همه چیز از جمله زیرسیگاری، فندک، حتی آن بسته ای را که برای موارد اضطراری پنهان کرده اید، معدوم کنید.

  تمام لباس های خود را بشویید. با شستن همه لباس ها و تمیز کردن کت ها یا ژاکت ها تا آنجا که می توانید از شر بوی سیگار خلاص شوید. اگر در ماشین خود سیگار می کشید، آن را کاملا تمیز کنید.

  به عوامل محرک خود فکر کنید. شما احتمالاً از زمان هایی که تمایل به سیگار کشیدن دارید، مانند بعد از غذا ، در خانه دوست صمیمی خود ، هنگام نوشیدن قهوه یا هنگام رانندگی مطلع هستید. هنگامی که عوامل محرک خود را فهمیدید ، این نکات را امتحان کنید:

  اگر هنگام رانندگی سیگار می کشید، پیاده روی کنید یا برای چند هفته سوار اتوبوس شوید تا بتوانید ارتباط را قطع کنید. اگر بعد از غذا معمولاً سیگار می کشید ، بعد از غذا خوردن کار دیگری انجام دهید ، مانند پیاده روی یا صحبت با یک دوست.

  انتظار برخی علائم جسمی را داشته باشید. احساسات جسمی ترک می تواند شامل موارد زیر باشد:

  سردرد یا معده درد

   افسردگی

  کمبود انرژی

  خشکی دهان یا گلو درد

  میل به غذا خوردن

  علائم ترک سیگار از بین می رود – بنابراین صبور باشید. سعی کنید تسلیم نشوید.

  خودتان را مشغول کنید. به نظر بسیاری از افراد بهتر است که هنگامی که مدرسه یا کار دارند ، سیگار را ترک کنند تا آنها را مشغول کنند. هرچه حواس شما پرت شود کم تر هوس سیگار می کنید. فعال ماندن همچنین حواس پرتی خوبی است ، به علاوه به شما کمک می کند وزن خود را پایین نگه دارید و انرژی خود را بالا ببرید.

  به تدریج ترک سیگار کنید. برخی افراد دریافتند که به تدریج کاهش تعداد سیگارهایی که هر روز می کشند راهی موثر برای ترک آن است. اما این استراتژی برای همه مفید نیست. ممکن است برای شما بهتر باشد که یک باره این کار کنید.

  می توانم سیگار را ترک کنم.

  "<yoastmark

  اگر بلغزید ، به این معنی نیست که شکست خورده اید. در اینجا سه ​​روش برای بازگشت به مسیر اصلی وجود دارد:

  به لغزش خود به عنوان یک اشتباه فکر کنید. به زمان و دلیل آن توجه کنید و ادامه دهید.

  آیا بعد از یک سیگار سیگاری قهاری شدید؟ احتمالا نه. این به تدریج و با گذشت زمان اتفاق افتاد. به خود یادآوری کنید که چرا ترک کردید و چقدر خوب کار کرده اید – یا کسی را در گروه پشتیبانی ، خانواده یا دوستان خود بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.

  به خودتان جایزه بدهید. ای موضوع آسان نیست. به خود جایزه ای شایسته بدهید! پولی را که معمولاً برای سیگار خرج می کنید کنار بگذارید. وقتی به مدت یک هفته ، 2 هفته یا یک ماه بدون دخانیات ماندید ، مانند کارت هدیه ، فیلم یا برخی از لباس ها به خود هدیه دهید. هر سال بدون دود دوباره جشن بگیرید. مستحقش هستی.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای
  تغذیه مناسب بعد از ترک اعتیاد

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button