logo (1)

چگونه می توانیم تفکر بیش از حد را متوقف کنیم؟

تفکر بیش از حد
 • چگونه می توانیم تفکر بیش از حد را متوقف کنیم؟

  در حالی که فکر کردن در مورد کارهای گذشته گاهی می تواند به شما کمک کند تا در زندگی جلو بروید ، تفکر بیش از حد می تواند نتیجه عکس داشته باشد و منجر به افسردگی و اضطراب شود.

  از آنجا که کنترل بر الگوهای فکری ما برای بهزیستی ما حیاتی است ، مهم است که یاد بگیریم چگونه از دام تفکر بیش از حد جلوگیری کنیم. در این مقاله لیستی از پیشنهادات عملی در مورد چگونگی جلوگیری از تفکر بیش از حد و مثبت جلوه دادن روند کلی فکر خود پیدا خواهید کرد.

  "<yoastmark

   تفکر بیش از حد چیست؟

  اگر می خواهیم یاد بگیریم که چگونه تفکر بیش از حد را متوقف کنیم ، یادگیری شناسایی آن مهم است. تفکر بیش از حد می تواند دو جنبه داشته باشد: یکی نشخوار فکری (رفتن به حوادث گذشته) و دیگری نگرانی در مورد آینده و دستیابی به بدترین سناریوهای ممکن.

  در هر دو حالت ، فکر بیش از حد بر جنبه های منفی یک تجربه تمرکز می کند و همچنین بر جنبه هایی است که قابل تغییر نیستند. سناریوهای معمول افرادی که تمایل به تفکر بیش از حد دارند نگرانی در مورد بیمار شدن یا از دست دادن شغلشان است. سناریوهای “باید” نیز معمولی هستند ، به عنوان مثال ، مواردی که شامل رابطه ای است که به پایان رسیده است ، چیزی که در مکالمه گفته نشده است و غیره

  تفکر بیش از حد به اضطراب مربوط می شود زیرا تمرکز اغلب روی مواردی است که نمی توانیم تغییر دهیم (مانند آنچه قبلاً اتفاق افتاده است یا ناشناخته های آینده). این الگوی فکری می تواند به راحتی احساس ناتوانی ایجاد کند ، که به نوبه خود باعث ایجاد اضطراب بالا می شود.

  همچنین تفکر بیش از حد به مشکلات خواب مرتبط است ، زیرا افرادی که از آن رنج می برند به دلیل افکار مزاحم نمی توانند بخوابند. کمبود خواب همچنین به علائم افسردگی و تمرکز ضعیف در طول روز ارتباط دارد. علائم جسمی نیز وجود دارد ، مانند سردرد ، دردهای عضلانی ، مشکلات گوارشی و خستگی. شایان ذکر است که تفکر بیش از حد با نیت خوب شروع می شود ، معمولاً برای حل مسئله یا محافظت از خودمان ، اما بیشتر اوقات ، ما را به بن بست می رساند و به اضطراب تبدیل می شود. با این حال ، می توان با این عادت مبارزه کرد و یاد گرفت چگونه بیش از حد فکر نکنید.

  چگونه می توان تفکر بیش از حد را متوقف کرد:

  اگر با تفکر بیش از حد دست و پنجه نرم می کنید ، این نکته می تواند به شما کمک کند ذهن خود را آزاد کنید و در لحظه فعلی بیشتر زندگی کنید.

  1. از عکس العمل خود آگاه باشید

  اضطراب را همانطور که به نظر می رسد تشخیص دهید و از خود بپرسید که آیا این مسئله در ذهن شما تاثیرگذار است یا چقدر این افکار مثمر ثمر هستند. آیا این طرز تفکر به شما کمک می کند تا مسائل را در پرتوی جدید ببینید؟

  1. قصد مثبت را شناسایی کنید.

  ما معمولاً بیش از اندازه فکر می کنیم زیرا می خواهیم از خود محافظت کنیم ، بنابراین فکر کنید که برای دستیابی به آن چه اقدامات عملی را باید انجام دهید.

  1. حواس پرتی های مفید را پیدا کنید.

  اینکه به خود بگویید “نباید به آن فکر کنید” ممکن است نتیجه عکس داشته باشد. هرچه بیشتر سعی کنید این افکار را سرکوب کنید ، آزار دهنده تر می شود ، بنابراین در عوض سعی کنید به ذهن خود چیز دیگری بدهید تا روی آن تمرکز کند. این می تواند انتخاب یک سرگرمی خلاقانه باشد که دارای عنصری چالش برانگیز باشد، کار کردن یا تماس گرفتن با یک دوست.

  1. به خوراکی که به ذهن خود می رسانید، توجه کنید.

  اطلاعاتی که به ذهن ما می رسد می تواند در اثر تفکر بیش از حد به اضطراب منجر شود. خواندن / شنیدن اطلاعات مثبت و سازنده در ابتدا و / یا پایان روز برای مقابله با یک عادت تفکر مهم است.

  کنترل تفکر بیش از حد

  1. "<yoastmarkتأمل در مقابل وسواس

  همانطور که قبلاً گفتم ، فکر کردن در مورد گذشته یا آینده لزوماً بد نیست. اما بین تامل و وسواس تفاوت وجود دارد و این یک تمایز مهم است اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه این موضوع را متوقف کنید. زمانی را برای تأمل در مواردی که برای شما مهم هستند انتخاب کنید اما فکر خود را آزاد نگذارید. در صورت لزوم می توانید زنگ ساعت را تنظیم کنید تا بدانید چه زمانی باید متوقف شوید.

  1. تکنیک های آرام سازی

  شما می توانید تمرینات تنفسی کنترل شده را امتحان کنید تا به مغز شما کمک کند تا سرعت خود را کاهش داده و توجه خود را جابجا کنید.

  1. در زمان حال زندگی کنید.

  تکنیک های ذهن آگاهی می توانند به شما کمک کنند تا بر زمان حال تمرکز کرده و از آن نهایت استفاده را ببرید ، به جای اضطراب ناشی از این موضوع ، لذت ببرید.

  اجازه ندهید اضطراب و افکار منفی غیرمنطقی در سلامت شما تداخل ایجاد کنند. پیشنهادهای ذکر شده در مورد چگونگی متوقف کردن بیش از حد فکر کردن را در عمل قرار دهید و متوجه خواهید شد که می توانید یاد بگیرید که با هر آنچه زندگی برای شما ایجاد می کند کنار بیایید.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  نظرات (1)

  1. ..

   گفتن اینا آسونه پلی من فقط ۱۶سالمه و دارم دیوونه میشه بشدت کنترلش برام سخت شده…خسته شدم…بعضی وقتا بهتره بگیم آدما از تنهایی و بیماری زیاد به این حال و روز میوفتن…مثل من…

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button