logo (1)

چگونه یک تراپیست انتخاب کنیم؟

تراپیست
 • چگونه یک تراپیست انتخاب کنیم؟

  اغلب در هنگام یافتن تراپیست مناسب خود به آزمون و خطا نیاز است. مهم این است که فردی را انتخاب کنید که بتوانید با او ارتباط برقرار کنید و به او اعتماد کنید. هنگام انتخاب یک تراپیست ، مهم است که شما یک روان تراپیست پیدا کنید که به درستی آموزش دیده و در مورد مشکلاتی که با آن روبرو هستید گواهی داشته باشد. روانشناسان و تراپیستان برای دریافت مدرک خود تحت آموزش و کارآموزی دقیق قرار می گیرند. بنابراین یافتن تراپیست مناسب ، مسئله آموزش نیست بلکه تحقیق و ترجیحات شخصی است.

  تراپیست

  یافتن تراپیست مناسب

   برای یافتن تراپیست مناسب شما ، اغلب به آزمایش و خطا نیاز است:

  جستجو: اولین قدم برای یافتن روان تراپیست تحقیق است. اینکه این تحقیق به صورت جستجوی گوگل صورت بگیرد یا از طریق ارتباطات شخصی یا هر دو مورد به شما بستگی دارد. اگر مسیر اولی را انتخاب کردید ، با انتخاب کلمات کلیدی خاص در گوگل به جستجوی خود کمک کنید. مسیر دوم شامل پرسش از دوستان و خانواده شما است. این روش به ویژه اگر کسی را بشناسید که قبلاً تحت درمان بوده یا در حال حاضر تحت درمان است ، بسیار مفید است. همچنین دسترسی شما را بیشتر می کند زیرا آنها می توانند در جستجو به شما بپیوندند. اگر هیچ یک از نتایج مورد انتظار به نتیجه نرسید ، درمان آنلاین یا مراجعه به مرکز بهداشت روان محلی یا صحبت با دکتر اصلی خود را برای توصیه در نظر بگیرید.

  بودجه: علاوه بر تحقیق برای یافتن یک تراپیست ، زمانی را نیز برای تحقیق درباره هزینه درمان اختصاص دهید. کمک گرفتن نباید بیش از بودجه شما باشد ، که فقط استرس بیشتری در زندگی شما ایجاد می کند. با تنظیم دامنه قیمت یا بودجه ای که می توانید راحت با آن کار کنید ، به محدود کردن فهرست خود کمک کنید.

  یافتن تراپیست مناسب

  مشاوره ها: وقتی لیستی از نامزدهای احتمالی را با موفقیت تهیه کردید ، وقت آن است که تماس بگیرید و اولین قرار ملاقات خود را تنظیم کنید. مشاوران به عنوان ملاقات و احوالپرسی برای شما و تراپیست بالقوه شما عمل می کنند تا ببینید آیا رویکرد و جو عمومی مطب و شخصیت آنها با شما سازگار است یا خیر. به یاد داشته باشید: صرف قرار ملاقات به معنای تعهد ادامه درمان نیستید. سطح راحتی ، ایمنی و در نهایت اعتماد شما برای رشد شما بسیار مهم است. اگر یک تراپیست را انتخاب می کنید که در آن اطراف احساس راحتی نمی کنید ، این اعتماد شما را نسبت به آنها محدود می کند ، جریان گفتگو را خفه می کند و در نهایت بر درمان شما تأثیر می گذارد.

  ذهن باز باشید: مهم است که بیرون از چارچوب فکر کنید. برخلاف تصور رایج ، همه تراپیستان در عمل خصوصی شما را مجبور نمی کنند که در یک سالن نشیمن آرام بنشینید و درباره کودکی خود صحبت کنید. اگرچه ممکن است تأمل در گذشته مهم باشد ، اما بسیاری از باورهای غلط در مورد تراپیستان ممکن است ناآگاهانه دامنه جستجوی شما را محدود کنند. بسیاری از روانشناسان فعال در موسساتی مانند مدارس ابتدایی ، کالج ها ، دانشگاه ها ، بیمارستان ها ، مراکز درمانی یا کلینیک های توانبخشی کار می کنند.

  تراپیست

  انتخاب بهترین تراپیست برای شما.

  وقتی زمان انتخاب نهایی فرا می رسد ، در اینجا چند سوال وجود دارد که باید از خود بپرسید:

  اهداف اصلی من در درمان چیست؟ امیدوارم به چه چیزهایی برسم؟

  آیا این شامل بیمه درمانی یا مزایای کار من می شود؟

  اگر نه ، چقدر می توانم خرج کنم؟

  تا کجا مایل به رفت و آمد هستم؟

  آیا فکر می کنم با همسر ، افراد قابل توجه دیگر یا اعضای خانواده ام در جلسات شرکت کنم؟

  همچنین تهیه لیستی از سوالات برای تراپیست نیز مفید است:

  اول و مهمترین: آیا آنها مشتری جدید می پذیرند؟

  آیا آنها مجوز دارند؟

  رویکرد آنها در ارزیابی ، تشخیص و درمان چیست؟

  چند سال تجربه دارند؟

  زمینه های تخصصی آنها چیست؟

  آیا آنها توانایی تجویز دارو را دارند؟ آیا آنها با یک روانپزشک که می تواند همکاری کنند؟

  آیا آنها تجربه ای در برخورد با بیمارانی با علائم مشابه و / یا بیماری روانی دارند؟

  جلسات آنها چگونه است؟

  آنها چه سیاست هایی دارند؟

  تراپیست

  درمان چگونه کار می کند؟

  روان درمانی فرایندی برای رشد و کشف خود است. این شامل مبادله مداوم افکار ، عقاید و احساسات است تا درک عمیق تری از خود و مشکلات پیش رویتان ایجاد کنید. درمان باید به شما این امکان را بدهد که خود را بیان کنید ، تا رابطه شفاف و روشنی با تراپیست خود تضمین کند. روان درمانی راهی است برای شما در یافتن پاسخ و درک درستی از مشکلاتی که با آن روبرو هستید. این درک در ارائه دیدگاه جدیدی به مسئله بسیار مهم است ، که این مسئله باعث کنترل بیشتر آن می شود. اینکه بتوانید خودتان را بفهمید ، چرا واکنش خاصی نشان می دهید ، چه عواملی باعث پاسخ های خاص شما می شود و چه جنبه هایی از زندگی شما را تحت تأثیر قرار می دهد ، به شما کمک می کند تغییرات جدید و بهتری در زندگی خود ایجاد کنید. از درک ، روشهای جدید و ابتکاری برای کنار آمدن حاصل می شود. این علائم را کاهش می دهد و به شما کمک می کند تا بهتر با چالش های زندگی کنار بیایید.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۷ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button