logo (1)

کابوس زنان از خیانت همسرشان

 • کابوس زنان از خیانت همسرشان

  یشتر خانم ها کابوس این را دارند که مبادا همسرشان سراغ زنی دیگر برود و غافل از زندگی اصلی خود با همسر اول بشوند و متاسفانه بدلیل روند صعودی طلاق و مشاهده شدن زندگی اطرافیان که به همین دلیل و دلایلی دیگر از هم پاشیده شده و عشق و محبت روزهای نامزدی و اوایل ازدواج از بین رفته است.
  در این مواقع به ذهن هر کس خطور می کند که چگونه زندگی خود را محکم و استوار نگه دارد و نگذارد که از عشق و محبت همسرش نسبت به خود کم شود حالا ما در سایت ازدواج آکاایران می خواهیم 9 علت خیانت را موشکافی کنیم با ما همراه باشید تا این 9 علت را برای شما بیان کنیم:

  نه علت مهم خیانت

  حس تنوع طلبی :
  در آقایان بیشتر از خانم ها دیده می شود؛ پیش می آید که بعضی مردها درگیر چنین روابطی شوند.

  سردی روابط :
  وقتی بین زوج ها روابط محبت آمیز، عاطفی و هیجانی کم می شود و دیگر خبری از احساس شور و هیجان نیست.

  سرد شدن نسبت به ظاهر یکدیگر :
  در زندگی زناشویی افراد به تدریج ممکن است نسبت به ظاهر همسرشان دلسرد شوند یا اینکه جذابیت های فرد مقابل برای شان یکنواخت و تکراری شده باشد.

  ازدواج های اجباری :
  زن یا مردی که برخلاف میل شان و به دلیل اصرار خانواده تن به ازدواج می دهند، احتمال آنکه به همسرشان خیانت کنند بیشتر از سایرین است.

  انتقام گرفتن :
  زن و شوهر ممکن است به دلیل رنجشی که از یکدیگر دارند دست به انتقام بزنند و راه خیانت را انتخاب می کنند. مثلا مردی که به همسرش بدبین است و او را تحت فشار قرار می دهد، همسرش برای انتقام گرفتن از او بی وفایی می کند. این مورد در زنان شایع است، چرا که دائما زنان به این فکرند تا کارهای بدی را که همسرشان در حق شان کرده تلافی کنند.

  برآورده نشدن نیازهای جنسی :
  بعضی افراد که در روابط جنسی به مشکل برمی خورند به جای آنکه از طریق مشاوره و مراجعه به متخصصان مشکلات شان را حل کنند، سعی می کنند به همسرشان خیانت کنند.

  کنجکاوی:
  گاهی افراد به دلیل صحبت سایرین درباره روابط خارج از سیستم خانواده، به دنبال بی وفایی می روند و به اصطلاح می خواهند ببینند چه خبر است

  احساس ناامنی در رابطه:
  یکی دیگر از دلایل، ایجاد بی مهری است. مثلا زمانی که یکی از طرفین به دفعات به همسرش بگوید تو را ترک می کنم، حس ناامنی در او به وجود خواهد آمد.

  داشتن انتظارات و رفتارهای غیرمعقول:
  این انتظارات می توانند در مسائل زناشویی و مادی باشند، هرکدام به نوعی به زندگی آسیب می رسانند.

  بگوییم خیانت یا نامهربانی؟

  اگر یک مرد با زنی غیر از همسر خود در ارتباط باشد، از نگاه عموم خیانت محسوب می شود اما اگر همین مرد مدارکی را دال بر مشروع بودن رابطه اش به قانونگذار ارائه دهد، ازدواج دوم است و از نگاه قانون دیگر خیانت نیست در حالی که خانواده این رفتار را یک نوع خیانت می دانند. پس می توان گفت این جامعه و قانون یک جامعه است که میزان خیانت و نا مهربانی را مشخص می کند.

  زنان،قدرت مقابله با خیانت را دارند

  زنان قدرت کافی برای مقابله با خیانت را دارند تنها کافی است از این باور که همه مردها مثل هم هستند و جز به رابطه جنسی به چیز دیگری فکر نمی کنند دست بردارند و در جهت بهبود شرایط زندگی مشترک خود تلاش کنند. لازم است زنان بیاموزند که برای مردان مهم ترین چیز در زندگی مشترک این است که ارزشمند و مورد احترام باشند و به آنها نشان دهند که تا چه اندازه به او احترام می گذارند و او را توانمند می دانند.

  چند نوع خیانت داریم؟!

  خیانت در رابطه خانوادگی دارای انواع متفاوتی است:

  خیانت رفتاری:

  منظور از خیانت رفتاری این است که یکی از همسران به صورت رفتاری و با ارتباط برقرار کردن با شخصی خارج از سیستم خانواده به همسرش خیانت کند که بخش اعظم آن را ارتباط های جنسی تشکیل می دهد و در جامعه ما نیز رایج است.

  خیانت ذهنی :

  افرادی که در فکر و تخیلات شان مدام به شخصی دیگر می اندیشند و از آنجا که زاده ذهن شان است، آن فرد شخصی ایده آل به شمار می آید و در این موقع است که برای زندگی مشترک خطر می آفریند، زیرا آن شخص دائم شریک زندگی اش را با فرد ایده آل ساخته ذهنش مقایسه می کند و چون در حال قیاس است، در ارتباط با همسرش به مشکل برمی خورد و رابطه سرد می شود.

  خیانت کلامی:
  در این نوع خیانت، زن یا مرد به صورت تلفنی یا اینترنتی یا اینکه در هر موقعیتی که فراهم شود با یکدیگر صحبت کرده و گرم می گیرند.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button