کار سخت بدنی و خطر ابتلا به زوال عقل

 • کار بدنی سخت ممکن است، خطر ابتلا به زوال عقل را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد.

  عضلات و مفاصل، تنها قسمت‌هایی از بدن نیستند که در اثر کار بدنی فرسوده می‌شوند بلکه مغز و قلب نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرند. بررسی جدید محققان دانشگاه کپنهاگ نشان داده است که افراد با کار بدنی سخت، ۵۵ درصد بیشتر از افراد کم‌تحرک، در معرض خطر ابتلا به زوال عقل هستند و این آمار بر اساس سبک زندگی و طول عمر تنظیم‌شده است.

  دیدگاه کلی این است که با توجه به بررسی اخیر دانشگاه کپنهاگ، سبک زندگی سالم می‌تواند خطر ابتلا به زوال عقل را به نصف کاهش دهد و فعالیت به‌طورمعمول خطر ابتلا به زوال عقل را کمتر خواهد کرد.نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد، مردان شاغل در مشاغل با کار بدنی سخت، در مقایسه با افرادی که کار آنان تحرک کمتری دارد، بیشتر در معرض ابتلا به زوال عقل هستند.

  کرستن نابه-نیلسن از دانشگاه کپنهاگ اظهار کرد: شکل فعالیت بدنی بسیار حیاتی است.قبل از این بررسی، محققان تصور می‌کردند که کار سخت بدنی با خطر ابتلا به زوال عقل همراه است، اما این تحقیق برای اولین بار نشان داد که این دو موضوع به‌طور متقاعدکننده‌ای باهم ارتباط دارند. برای مثال، رهنمودهای سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای جلوگیری از زوال عقل و بیماری‌ها، از فعالیت بدنی به‌عنوان عامل مهم یاد می‌کند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که این فعالیت باید از نوع خوب باشد که شامل کار بدنی سخت نمی‌شود؛ بنابراین، محققان از مقامات بهداشتی درخواست دارند تا توصیه‌های خود درباره فعالیت بدنی مشخص‌تر بیان کنند.

  مقامات بهداشتی عنوان کردند: باید بین فعالیت بدنی در اوقات فراغت و فعالیت بدنی در محل کار تفاوت باشد، زیرا این دو شکل از فعالیت بدنی اثرات متضادی دارند. مواردی مانند سیگار کشیدن، فشارخون، اضافه‌وزن، مصرف الکل و کار سخت بدنی با افزایش خطر ابتلا به زوال عقل همراه است.

  پروفسور آندریاس هولترمن، محقق این بررسی افزود: امیدوار است که تحقیق دانشگاه کپنهاگ، بتواند به اهمیت پیشگیری از زوال عقل کمک کند، زیرا تغییرات مغزی مدت‌ها قبل از خروج فرد از بازار کار آغاز می‌شود.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  علائم اختلال دو قطبی
  آیا داروهای اعصاب و روان اعتیادآور هستند؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button