کتامین در ترک الکل

 • نتایج حاصل از مطالعات جدید نشان می دهد که کتامین ممکن است در درمان اختلال مصرف الکل موثر باشد.

  محققان دریافتند که وقتی شرکت کنندگان با کتامین درمان می شوند ، ، بعد از مداوا میزان بیشتری برای قطع نوشیدن داشتند.
  آنها همچنین احتمال کمتری به عود مجدد داشتند ، روزهای کمتری برای نوشیدن داشتند و کمتر روزهای نوشیدنی سنگین داشتند.

  با این حال ،  مطالعات جدید نوید بخش جدیدی از کتامین درمانی در درمان: اعتیاد در مصرف الکل.

  هر دو مطالعه نشانگرهای اولیه ای هستند که کتامین می تواند به همراه سایر مداخلات الکل مانند درمان ، برخی از روزها به افراد در کاهش یا قطع نوشیدن کمک کند. اما تحقیقات بیشتری وجود دارد که باید انجام شود

  اولین مطالعه ، که در اوایل این ماه در مجله روانپزشکی آمریکایی منتشر شد ، یک مطالعه مقدماتی بود که اولین بار در نوع خود ، برای آزمایش اثرات کتامین و عملکرد ذهن آگاهی در برابر کنترل اختلال در مصرف الکل بود.

  این مطالعه شامل 40 شرکت کننده بود که بطور میانگین روزانه 5 نوشیدنی مصرف می کردند. بیشتر شرکت کنندگان سفید پوست بودند و بیشتر شاغل بودند.

  شرکت کنندگان به طور تصادفی به یک تزریق تک کتامین به همراه یک رژیم 5 هفته از روش تقویت انگیزشی استفاده می کردند

  محققان دریافتند كه شركت كنندگانی كه كتامین را دریافت كرده اند ، ، روزهای كمتر نوشیدن داشتند و روزهای كمتری برای نوشیدن مشروبات الكلی داشتند.

  نتایج مفید کتامین پس از تزریق تک دوز نیز به مدت چندین هفته ادامه یافت.

  چرا کتامین؟
  دکتر الیاس داکار ، استادیار روانپزشکی بالینی در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا و اولین نویسنده این تحقیق گفت: وی پس از دیدن نتایج خوب از استفاده از دارو برای درمان اعتیاد به کوکائین به کتامین به عنوان یک درمان احتمالی برای اختلال در مصرف الکل علاقه مند شد. .

  وی گفت: “این منطقی بود كه آن را با مصرف الكل امتحان كنیم.”

  وی گفت: “برخی از درمان های تأیید شده توسط FDA برای اختلال در مصرف الکل وجود دارد ، اما هیچ یک از آنها خیلی خوب نیستند. بنابراین ، هیچ چیز منجر به اثرات بسیار قوی نمی شود. این شماره یک است ، “Dakwar به Healthline گفت.

  وی گفت: “شماره دو ، بر اساس آنچه با [مصرف کنندگان کوکائین] می دیدیم ، به نظر می رسید که کتامین به روشی بسیار متفاوت کار می کند. این که یک دوز واحد می تواند این تأثیرات بسیار قوی و ماندگار را داشته باشد. فقط یک دوز. این واقعاً با هیچ داروی دیگری دیده نمی شود. ”

  داکار و تیم وی همچنین تأثیر هم افزایی بین کتامین و درمان تقویت انگیزشی را ذکر کردند ، نوعی از درمانی که همانطور که از نام این شخص پیداست بر بهبود انگیزه فرد برای متوقف کردن مصرف الکل متمرکز است.

  به نظر می رسد کتامین در بهبود انگیزه بیمار برای ترک تأثیر عمیقی دارد..

  به نظر می رسد کتامین بر خاطرات مرتبط با رفتار آشامیدنی نیز تأثیر می گذارد
  در یک مطالعه جداگانه ، که در مجله Nature CommunicationsTrusted Source منتشر شده است ، محققان بررسی کردند که آیا کتامین می تواند به جلوگیری از یکی از ویژگی های اصلی اختلال در مصرف مواد کمک کند: پدیده ای که به عنوان خاطرات پاداش ناسازگار شناخته می شود.

  “خاطرات پاداش ناسازگار بین روابط محرك در محیط و پاداش مواد مخدر ارتباط دارد. برای افرادی که از مواد مخدر استفاده نمی کنند ، یک مثال قابل قبول می تواند بوی غذای خوشمزه و ناگهان احساس گرسنگی یا اشتیاق به خوردن آن غذا باشد. “نویسنده اول این تحقیق ، Ravi K. Das ، دکترای روانشناسی ، روانشناسی در کالج دانشگاه لندن. ، به Healthline گفت.

  وی در ادامه توضیح داد: “این نوع پاسخهای آموخته شده همان چیزی است که می تواند در بسیاری از موارد عود کند و آنچه در تلاش برای تجزیه هستیم هستیم.”

  داس و تیم وی شامل 90 شرکت کننده در مطالعه خود بودند که مشروبات الکلی سنگین بودند. توجه به این نکته حائز اهمیت است که هیچ یک از شرکت کنندگان رسماً به بیماری اختلال در مصرف الکل مبتلا نشده و به طور جدی به دنبال معالجه نبودند.

  شرکت کنندگان با استفاده از تصاویر آبجو در معرض نوشیدنی های آشامیدنی قرار گرفتند و حتی اجازه دادند که در آزمایشگاه آبجو مصرف کنند. چند روز بعد ، به آنها تزریق كتامین داده شد تا تأثیرات در نحوه واکنش شركت كنندگان به این نشانه ها را ببینند.

  محققان دریافتند كه تزریق یك كتامین كاهش قابل توجهی در كیفیت لذت و میل به نوشیدن آبجو ایجاد كرده است. و این اثرات در طی یک دوره پیگیری 9 ماهه پس از تزریق اولیه قابل توجه بود.

   

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  اسپری بینی ضد افسردگی کتامین
  کتامین در ترک کوکایین

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button