logo (1)

کتامین در فیبرومیالژیا در ایالت فلوریدا امریکا

 • فیبرومیالژیا

  فیبرومیالژیا یک سندرم نسبتاً شایع است که شامل درد گسترده ، سفتی ، خستگی ، اختلال در خواب ، اختلال در تنظیم خلقی و مشکلات شناختی است. این شایع ترین بیماری است که در آن فرد درد و حساسیت مزمن ، تعمیم یافته در مفاصل و عضلات دارد. فیبرومیالژیا غالباً با افسردگی ، اضطراب و PTSD همراه است. تخمین زده می شود که 2-4٪ آمریکایی ها در حدود 12 میلیون آمریکایی که در حال حاضر با فیبرومیالژیا زندگی می کنند به این بیماری مبتلا هستند.

  این اختلال بیشتر در زنان دیده می شود و معمولاً بین سنین 20 تا 50 سالگی تشخیص داده می شود. فیبرومیالژیا یکی از دشوارترین تشخیص ها است زیرا علائم آن با بسیاری از اختلالات دیگر همپوشانی دارد. اغلب بیماران سالها قبل از تشخیص دقیق ، رنج می کشند. تحقیقات نشان داده است که بیماران مبتلا به این اختلال ناهنجاری در پردازش درد توسط سیستم عصبی مرکزی را نشان می دهند. براساس تحقیقات اخیر ، Ketamine وعده باور نکردنی در درمان این بیماری ناتوان کننده نشان داده است.

  ما  در فلوریدا از تزریق وریدی کتامین برای درمان فیبرومیالژیا در مراکز بهداشتی درمانی کتامین استفاده می کنیم.

  کتامین وریدی به دلیل داشتن خاصیت ضد درد ، قادر به درمان علائم درد جسمی است و مولفه روانپزشکی و همچنین به دلیل کارآیی آن در معالجه بیماریهای روانی شایع مانند افسردگی و PTSD که به طور مکرر با هم وجود دارند. اگرچه ما مکانیسم دقیق عمل کتامین در درمان فیبرومیالژیا را نمی دانیم ، اما ما معتقدیم که این هم افزایی همان چیزی است که باعث می شود کتامین در درمان این بیماری بسیار امیدوار کننده باشد.

  برخی از یافته های کلیدی از مطالعات اخیر شامل موارد زیر است:
  می تواند باعث تسکین درد پایدار شود

  در بعضی از بیماران فیبرومیالژیا مقاوم به درمان پس از دریافت IV کتامین ، بهبودی طولانی مدت از درد مشاهده شده است.

  مطالعات نشان داده اند كه كتامین وریدی می تواند در درمان درد فیبرومیالژیا نسبت به مواد مخدر  مانند مرفین  بالقوه مؤثر باشد.

  کتامین می تواند انتقال سیگنال های درد را مسدود کند و همچنین باعث افزایش سطح مواد عصبی شیمیایی مهم شود که به بهبود خلق و خو کمک می کند.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button