کرونا و وسواس

 • افراد وسواسی چگونه با کرونا کنار بیایند؟

  وسواس شامل یکسری افکار، تکانه ها یا تصاویری است که ناخودآگاه وارد ذهن فرد می شود . این افکار و تکانه ها و تصاویر مزاحم و آزاددهنده است و در فرد ایجاد اضطراب می کند؛ البته فرد مبتلا به وسواس همواره سعی می کند این افکار و تصاویر را از خودش دور کند، اما یا نمی تواند و یا برای مدت کوتاهی دور شده و دوباره تکرار می شود.

  وقتی فرد وسواسی دست هایش را می شوید، همواره احساس کثیفی می کند و این فکر آنقدر تکرار می شود تا اینکه اضطراب پیدا می کند و مجددا دست هایش را می شوید لذا این رفتار اجباری فقط مدت کوتاهی فرد را آرام می کند و چرخه تکرار می شود.فردی که زمینه بروز وسواس در ژنتیکش وجود دارد، ممکن است در اثر عوامل محیطی بروز پیدا کند. امروز جامعه ما تحت فشار یک بیماری به نام «کرونا» قرار دارد که راه های شیوع و انتقال آن افراد را مضطرب و نگران می کند لذا در این شرایط علائم وسواس می تواند بروز بیشتری داشته باشد.

  افراد وسواسی ساعت های طولانی با اجبارهای وسواس درگیر هستند و لذا روحیه آنان کسل می شود و افسردگی پیدا می کنند و انزوا را انتخاب می کنند. یکی از راهکارهایی که افراد وسواسی برای مقابله با وسواس دارند اجتناب از حضور در جمع و رفتن به میهمانی و خرید کردن و… است لذا افراد وسواسی زندگی سایر اعضای خانواده و اطرافیان را نیز دچار مشکل می کنند.

  در این شرایط که با اضطراب ناشی از کرونا مواجه هستیم باید به دستورالعمل های مشخص پایبند باشیم. در واقع می خواهیم بهداشت را رعایت کنیم تا کرونا نگیریم و این موضوع یک عملکرد سازگارانه برای ما دارد و احساس آرامش می کنیم، اما افراد وسواسی به آرامش نمی رسند.

  رعایت بهداشت در افراد وسواسی این عملکرد را ندارد لذا افرادی که در حد معمول به ویژه در روزهای کرونایی بهداشت را رعایت می کنند و دست ها را ۲۰ ثانیه می شویند، دچار وسواس نمی شوند. وسواس شدید حتما باید درمان دارویی شود، اما وسواس خفیف و متوسط با روان درمانی برطرف می شود.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  رابطه پیری و هوش کودکی
  وسواس مو کندن

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button