logo (1)

کنترل استرس و فشار عصبی در ۱۰ دقیقه

کنترل استرس و فشار عصبی در ۱۰ دقیقه

هماهنگی با احساسات فیزیکی و روانی ناشی از استرس می تواند به شما کمک کند تا راحت تر با زندگی کنار بیایید و کارآمدتر شوید.

۱.درمان استرس با قدم زدن آگاهانه،بیرون بروید و شروع به راه رفتن کنید.می توانید برای کنترل استرس از راه رفتن کمک بگیرید و اضطراب خود را در کمتر از ۱۰ دقیقه با راه رفتن کاهش دهید.

قدم زدن در طبیعت می تواند باعث افزایش اثر آرامبخشی پیاده روی شود.برای بسیاری افراد طبیعت آرامبخش است و راهی عالی برای فرار از زندگی شلوغ شهری محسوب می شود.

2.به بدنتان توجه کنید.آگاه بودن می تواند کلمه مناسب دیگری برای توجه کردن به شمار برود. همانطور که پیاده روی می کنید به اینکه بدنتان چه احساسی می کند توجه کنید. لازم نیست برای تغییر چیزی تلاش کنید فقط کافیست به احساستان توجه کنید.

همراه با افکار درهم ریخته همیشگی تان پیاده روی نکنید. پیاده روی آگاهانه راهی برای دور شدن از افکار استرس زایی است که به ذهنتان می آیند. به احساسی که با هر قدم در پاهایتان ایجاد میشود دقت کنید.

۳.محیط اطرافتان را ارزیابی کنید. بعد از اینکه بر روی تمام حالات و حرکات بدنتان تمرکز کردید، این بار به محیط پیرامونتان دقت کنید. به رنگ هایی که در اطرافتان می بینید و هرچیز دیگری که پیرامون شماست توجه کنید.

سعی کنید به طور کامل در اشیا و مناظری که در اطراف شما هستند غوطه ور شویدتا به چیزهای دیگر فکر نکنید.

۴.در نحوه تنفس و حالت های بدنتان تغییر ایجاد کنید. وقتی به طور کامل با بدن و محیط پیرامونتان ارتباط برقرار کردید شروع به تغییر نفس کشیدن و حالت بدنتان کنید. راست بایستید و نفس عمیق بکشید.

با هر قدم تصور کنید که رشته ای به هم متصل سر شما را نگه داشته است و این رشته تمام اعضای بدنتان را به هم پیوند می دهد و در نهایت به پایتان ختم می شود.

۵.تمرکزتان را حفظ کنید. اگر ذهنتان درگیر مسائلی به جز پیاده روی و تنفس و توجه به محیط اطرافتان شد برای لحظه ای به افکارتان توجه کنید و بعد آنها را رها کنید.

دوباره روی همان رشته خیالی که سر و بدنتان را نگه داشته است تمرکز کنید. ممکن است برای اینکه دوباره حواستان را معطوف به پیاده روی کنید نیاز به تمرین داشته باشیداما این بخشی از همان تمرینات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
بستن

سبد خرید

بستن

بستن

دسته بندی ها

فرم جستجو

Call Now Button