logo (1)

کودک آزاری و اثرات آن

کودک آزاری
 • کودک آزاری و اثرات آن

  کودک آزاری می تواند باعث تغییر در #نورون های #مغز شود.

  بر اساس یک تحقیق جدید در دانشگاه مک گیل کانادا, بزرگسالانی که در کودکی قربانی کودک آزاری شده اند, لایه های پوشش دهنده غلاف میلین در مغزشان نازک تر است.

  غلاف میلین یک پوشش محافظتی است که بر روی آکسون ها تشکیل می شود, از سلول محافظت می کند و کمک می کند تا سیگنال های الکتریکی کارا تر و بهتر فعالیت کنند.

  میلین به تدریج در دوران کودکی شکل می گیرد و تا اوایل دوران بزرگسالی به بلوغ می رسد.

  تحقیقاتی که در گذشته انجام شده بودند ناهنجاری هایی را در قسمت سفید مغز افرادی که در کودکی مورد این مشکل قرار گرفته بودند نشان داده اند.

  محققان تصمیم داشتند تا تغییرات میکروسکوپی را که در مغز افرادی که مورد کودک آزاری قرار گرفته اند را بررسی کنند تا بفهمند چه اتفاقی در مغز رخ داده است.

  کودک آزاری

  کودک‌آزاری به چهار گونه ۱) عاطفی (روانی)، ۲) بدنی، ۳) جنسی و ۴) غفلت و بی‌توجهی دسته‌بندی می‌شود. آزار روانی (عاطفی): این نوع آزار کمتر از انواع دیگر گزارش می‌شود یا شناسایی می‌شود، اما بسیاری آن را شایع‌ترین نوع کودک‌آزاری می‌دانند. این نوع آزار معمولاً دیگر انواع آزار همراه است. کودکی که از نظر روانی آزار می‌بیند رفتار‌هایی بروز می‌دهد که برای آن‌ها دلیل پزشکی یا دلیل موجهی پیدا نمی‌شود یا متناسب با سن او نیستند یا نشانه‌های عدم رشد کافی از جنبه‌های مختلف وجود دارد.

  آزار جنسی: این نوع آزار برای دختربچه‌ها بیشتر از پسربچه‌ها اتفاق می‌افتد.

  آزار جسمی: هرگونه لطمه یا آزار بدنی؛ هر نوع کتک زدن، تکان دادن شدید، سوزاندن، پرتاب کردن و هل دادن، مسموم کردن، خفه کردن و مانند آن نشانه آزار جسمی است.

  .

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button