logo (1)

۵ راه طلایی برای ترک سیگار

 • سیگارنکشیم !

  در دنیای امروز با توجه به عادی شدن روند سیگارکشیدن بین مردم در جوامع ؛ دیگر مضرات و زیان هایی که سیگار می تواند بر جسم و روح افراد ایجاد کند ؛ خیلی  مورد توجه مردم نیست وبسیاری از افراد ترک سیگار را جدی نمی گیرند.

  حتی وقتی از افراد سیگاری سوال می کنیم با توجه به اتفاقات و بلاهایی که سیگار بر سر شما می آورد و باعث می شود مدام سرفه کنید ؛ احتمال سکته قلبی در بدن شما افزایش پیدا می کند و هزاران هزار خطری که برای جسم و روح شما به  وجود می آورد پس چرا  سیگار را کنار نمی گذارید؟

  پاسخ جالب آن ها من را به این فکر فرو برد تا در این مقاله راه های بسیار کاربردی برای ترک سیگار را بیان کنم.

  خیلی از آن ها  پاسخ دادند قصد نکشیدن و ترک آن را دارند ؛ حتی چند باری اقدام به کنار گذاشتن سیگار کردند اما هرزمان مشکلی به وجود آمد و دوباره نتوانستند خود را کنترل کنند و به سمتش رفتند.

  اما با هم برای ترک سیگار تمرین می کنیم تا دوباره سلامتی خود را به دست آورید.

  1. باید خودتان را برای ترک سیگار قانع کنید

  اگر دیگران با هزاران راه حل برای ترک سیگار به سراغ شما بیایند اماخودتان دلیلی برای ترک آن نداشته باشید و از ته قلب خود تصمیم به ترک سیگار نداشته باشید هیچ کدام از این راه ها فایده ندارد.

  ابتدا باید خودتان به این نتیجه برسید که سیگار تا چه اندازه می تواند شما را از زندگی سالم و آن نشاطی که قبلا داشتید دور کند.

  دلایلی که باعث می شود به ترک سیگار راغب شوید را بنویسید .

  به خاطر خودتان ؛ همسر و فرزندتان سیگار را ترک می کنید ؟

  از بیماری هایی که ممکن است به سراغتان بیاید می ترسید ؟

  فشارخون بالا دارید ؟

   پوست صورت و دست تان چروک و زشت شده ؟

  همه این سوالات و سوالات بسیار دیگری را از خود بپرسید و در یک برگه بنویسید و هر زمان که تصمیم به کشیدن سیگار گرفتید برگه ولیست خود را ببینید .

  1. هنگام خرید سیگار به هیچ عنوان خرید بسته ای انجام ندهید.

  زمانی که یک بسته کامل سیگار خریداری می کنید ناخودآگاه در هر زمان که میل به کشیدن سیگار داشته باشید  در دسترستان است و تلاش می کنید تا زودتر بسته را تمام کنید و به خودتان قول می دهید که این آخرین بسته است ؛ دیگر نمی کشم.!

  شما باید خرید بسته ای سیگار را ترک کنید و هر دفعه چند نخ خریداری کنید . در آن صورت دیگر هر زمان که اراده کنید سیگار دم دستتان نیست و کم کم به این قضیه عادت می کنید و تعداد سیگاری که در طول روز می کشید بسیار کمتر می شود.

  1. لیست کاملی از جایگزین های سیگار در زندگی خود تهیه کنید.

  این لیست می تواند هر چیزی باشدکه به آن از سیگار بیشتر علاقه داشته باشید .

   قدم زدن ؛ بوسیدن همسر و فرزندان ؛ فیلم تماشا کردن ؛ بازی های رایانه های ؛ تلفن صحبت کردن با کسی که  دوستش دارید و حس مثبتی به او دارید ؛ چرت زدن ؛ آجیل خوردن ؛ میوه خوردن ؛ ورزش کردن ؛ مسواک زدن ؛ نوشیدن آبمیوه ؛ چای و قهوه ؛ شستن ماشین ؛ تمیزکردن اتاق و انباری ؛ غذا درست کردن ؛ موسیقی گوش دادن ؛ رقصیدن ؛ کتاب خواندن و ….

  هر زمان که اراده به کشیدن سیگار داشتید به لیست خود نگاهی بیندازید و یکی از موارد را انتخاب کنید و با لذت تمام آن را انجام دهید . فقط کمی اراده کافی است تا به هدف خود یعنی ترک سیگار برسید.

  1. درست است که بدن شما با نیکوتین آرام شده است ولی به خود بگویید نیکوتینی در کار نیست !

  البته کسانی که روزانه تعداد زیادی سیگار مصرف می کنند ؛ ترک ناگهانی سیگار برای آن ها خطرناک است ؛ به هر حال بدن آن ها به نیکوتین عادت کرده است ؛  اما تاجایی که می توانند باید سعی کنند مصرف  آن را کم کنند. در مراحل اول ترک سیگار می توانید از داروهای ترک سیگار استفاده کنید و نوشیدنی های مقوی و پروتئین های مختلف و آبمیوه های طبیعی را به صورت روزانه استفاده کنید.

  1. یک قلک شیشه ای داشته باشید !

  یک قلک شیشه ای داشته باشد و همه پولی که خرج خرید سیگار می کردید را روزانه داخل آن بیاندازید و هر ماه برداشت کنید و برای خود یک هدیه ارزشمند بخرید. در این صورت خودتان متوجه می شوید که چقدر پول خرج سیگار می کردید و حالا می توانید با پولی که ماهانه اضافه دارید به کارهایی که به آن علاقه مند هستید برسید

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button