logo (1)

5 عادت رایجی که موجب افسردگی در ایران است

افسردگی در ایران
 • 5 عادت رایجی که موجب افسردگی در ایران است

  هر جامعه و هر کشور با توجه به شرایط اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی که دارد، موجب فراهم آوردن شادی و یا غم در شهروندانش می شود. یعنی فرض کنیم کشوری که در حال جنگ است و کسری بودجه دائمی داشته باشد، قطعاً حال مردمانش خوب نخواهد بود. افسردگی در ایران به جز موارد بسیار مهم که در حوزه اقتصادی و فرهنگی هستند، شامل برخی عادات غلطی می شود که به صورت فراگیر در میان شهروندان رایج است. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که امکان دارد یکی از عادات غلطی که موجب افسردگی می شوند را شما هم داشته باشید؟ همه میدانیم که تصمیم سازی بسیاری از موضوعات خارجی و اجتماعی جامعه در دست ما نیست و کنترلی بر روی آنها نداریم ولی موضوعات فردی چطور؟ آیا نمی توانیم عادات بدمان را اصلاح کنیم؟ تغییر عادت های بد به نفع خودمان خواهد بود.

   

  افسردگی در ایران شامل چه عادت هایی می شود؟

  شرایطی سخت اقتصادی که در جامعه ی ما حاکم می باشد به تنهایی می تواند مه مغزی شدیدی را برای خانواده ها ایجاد کند، حال در نظر بگیرید که همراه با آن شرایط دشوار، عادت های غلطی که در خانواده ها وجود دارند به تشدید این مه کمک کند، نتیجه چه خواهد بود؟ در سطح جامعه با بروز بی اخلاقی و عصبانیت های شدیدی مواجهه خواهیم بود که هر کدام مشکلات بعدی را به همراه خود خواهند داشت. اما رایج ترین عادت هایی که باعث به وجود آمدن مه مغزی و افسردگی در ایران است عبارتند از:

  • نگرانی بی مورد :

  یکی از بدترین عادت های رایج در میان ما ایرانی ها، داشتن نگرانی بی مورد در مورد همه چیز است. برای مثال نگران این هستیم که فردا قرار است چه اتفاقاتی برایمان بیفتد. همین نگرانی باعث به وجود آوردن مه در مغز می شود. همیشه به یاد داشته باشید که خدای امروز، خدای فردا هم هست و در نهایت او کسی است که امروز از شما مراقبت کرده و فردا هم از شما محافظت خواهد کرد.

  • افسردگی در ایران

   افسردگی در ایران

   بی اهمیتی به من :

  اگر طرد شده اید، به اینکه چرا این کار با شما انجام گرفته است نپردازید. اگر به تحلیل علت های این کار بپردازید جز رنج و مه مغزی چیزی عایدتان نمی شود. هر مقدار از زمان که صرف فکر کردن به این موضوع شود، در عوض شدت آشفتگی های ذهنی شما بیشتر خواهد بود. سعی کنید کار خود را به بهترین نحو انجام دهید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید تا دچار این معضل نشوید.

  • شکوه های بی مورد :

  گلایه هایی که هر کدام هیچ فایده ای ندارند و باعث می شوند شخصیت ما در نزد دیگران پایین آید، نباید اظهار شوند. زیرا زمانی که شما این گلایه ها را مطرح می کنید قالباً با بی اعتنایی طرف مقابل مواجهه خواهید شد و این موضوع باعث می شود تا شما دچار خشم، ناامیدی، مه مغزی و آزردگی روحی شوید. این مورد یکی از رایج ترین عوامل افسردگی در ایران است.

  • عذاب وجدان :

  اگر در گذشته کار اشتباهی را انجام داده اید و بدون اینکه حق مظلوم را بپردازید، آن اتفاق را فراموش کردید بدانید دچار حالت های بدی از مه می شوید. اگر کار اشتباهی را انجام دادید از طرف مقابلتان عذرخواهی کنید و یا اگر حقی از حقوق او را پایمال کردید، ما به تفاوت آن را به او بازگردانید تا از خطر مه مغزی در امان بمانید.

  • غرق در فکر شدن :

  این مورد از شایع ترین رفتارهایی است که معمولاً تمام ایرانی ها دچار آن هستند. در بیشتر اوقات این رفتار به این صورت خواهد بود که مثلاً در زمانی که فردی فیلم یا عکسی از گذشته را ببیند به فکر فرو میرود و این اقدام او در نهایت باعث می شود تا ساعات ها و بلکه تا روز ها دچار این تفکر باشد و قطعاً می توانیم این حالت او را مه مغزی بدانیم.

   

  راه درمان این عادات بد چیست؟

  اگر به شدیدترین حالت این عادت های رفتاری دچار شده اید باید به سراغ دستگاه آر تی ام اس بروید و اگر فقط دچار حالت خفیفی از این عادت های رفتاری و روانشناختی شده اید باید به شما بگویم که هنوز فرصت برای تغییر رفتار وجود دارد و می توانید با استفاده از جایگزین های رفتاری و افکاری، ذهنتان را از خطر دچار شدن به مه مغزی که امکان دارد در آینده برایتان به وجود آید حفظ کنید. اگر خودتان به تنهایی نتوانستید از جایگزین ها استفاده کنید، می توانید از یک مشاور کمک بگیرید.

  جهت درمان افسردگی در ایران ، کلینیک راه احیا از انواع متدهای جدید همچون دستگاه آر تی ام اس ، کتامین تراپی و … استفاده می کند .

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button