اعتماد به نفس

5 قانون تاثیرگذار اعتماد به نفس که مانع از بی ثباتی و مه مغزی می شود

 • 5 قانون تاثیرگذار اعتماد به نفس که مانع از بی ثباتی و مه مغزی می شود

  به نظر شما اعتماد به نفس چیست؟ هر کس تعبیر خاصی از این مفهوم پر اهمیت دارد اما نکته اینجاست که کدام تعریف و تعبیر می تواند نتیجه بخش باشد. افراد بسیاری با عقیده های مختلف، درست یا غلط بودن تعریف برایشان مهم نیست و حتی اهمیتی به دانستن قوانین 5 گانه ای که در مورد آن وجود دارد، نمی دهند. به همین علت ما سراغ تعریف و تعبیرهایی که افراد مختلف از اعتماد به نفس دارند نمی رویم و هر کس با هر برداشتی که از این مفهوم دارد می تواند با اجرای قوانین آن، گام های زندگی خود را محکم و عاقلانه بر دارد. زمانی که صحبت از قانون به میان می آید دیگر هر کسی نمی تواند برداشت خود را ارائه کند بلکه کسانی می توانند از این قانون سخن بگویند که خودشان آن را وضع کردند و یا حداقل یک مورد از آن را اجرا کردند.

  اعتماد به نفس می تواند به ما ثبات دهد

  یکی از مولفه هایی که در زندگی باعث می شود به سراغ شاخه‌ های مختلفی از هر موضوعی برویم، عدم ثبات در رفتار و عقیده است. آیا میدانید این بی ثباتی چه مشکلات و عواقب سنگینی را به همراه خواهد داشت؟ برخی از مشکلاتی که این بی ثباتی به وجود می آورد عبارتند از: هدر رفتن فرصت های مختلف، مه مغزی، از دست دادن عمر، نداشتن هیچگونه مهارت، افسردگی و غیره. به نظر شما چگونه می توانیم این عدم ثبات را درمان کنیم؟ در هر مورد از بیماران باید علائم و رفتارهایی که این بی‌ ثباتی دارد را شناسایی کنیم تا بتوانیم راهکار های دقیق درمانی را ارائه کنیم. به طور کلی آن عاملی که باعث به وجود آمدن بی ثباتی در تمام شاخه هایش می شود عدم اعتماد به نفس است. برای اینکه بتوانید به خوبی این موضوع یعنی بی ثباتی را درمان کنید باید قوانین اعتماد به خود را بدانید و آنها را اجرایی کنید. در این صورت می توانید با استفاده از قدرت آنها به خواسته هایتان برسید و اصلاً مشکلاتی که بی ثباتی به همراه دارد برایتان به وجود نخواهد آمد.

  اعتماد به نفس

  اعتماد به نفس

  قوانین 5 گانه ای که پایه های اعتماد به نفس محسوب می شوند

  1. تجربه شکست :

  برای اینکه دچار بی ثباتی نشوید و بتوانید به موفقیت دست یابید؛ باید در راه هدفتان که اگر مشغول به انجام کاری هستید، شکست را تجربه کنید. باید حداقل برای یک بار طعم ناامیدی را بچشید وگرنه نمی‌ توانید موفقیت واقعی را تجربه کنید. زیرا به موفقیت نگاه کالا محور داشته اید، یعنی میخواستید موفقیت را مانند کالایی بخرید.

  1. شرایط کامل نیست :

  هیچگاه به انتظار این موضوع نباشید که باید فلان شرایط برایتان مهیا شود تا بتوانید به موفقیت برسید و یا باید فلان تجهیزات را داشته باشید تا اعتماد به نفس شما نزد دیگران حفظ شود؛ زیرا شرایط هیچگاه مساعد و دلخواه ما نخواهند بود. همچنین اگر به انتظار آمدن شرایط بی عیب و نقص باشید هیچگاه کاری را شروع نخواهید کرد و همیشه در حالت انتظار باقی خواهید ماند. در نتیجه کاری که می خواهید انجام دهید را همین حالا شروع کنید و اگر کاری را شروع کرده اید آن را ادامه دهید و منصرف از انجام نشوید.

  1. خودتان را دوست بدارید :

  برای اینکه خودتان را دوست داشته باشید شرطی نشوید. مثلاً نگویید که: اگر بتوانم به فلان موفقیت برسم خودم را دوست خواهم داشت یا مثلاً نگوید: اگر به فلان جایگاه برسم می توانم فرد دوست داشتنی باشم. همیشه خودتان را دوست داشته باشید.

  1. ایمان به خود :

  گاهی اوقات افراد فکر می کنند که اگر می گوییم فردی اعتماد به نفس دارد، یعنی اینکه او هیچ گونه اضطراب و نگرانی نسبت به آینده و عملی که انجام می دهد ندارد. در حقیقت این سخن درست نیست، تعبیر صحیح این است: فردی که می تواند به خودش ایمان داشته باشد در کنار نگرانی ها و اضطراب ها به هدفش فکر می کند و برای رسیدن به آن، انتخاب های عاقلانه می کند.

  1. دچار من درست میگویم نشوید :

  گاهی اوقات افراد مختلف جامعه با خودبینی که دارند در شدیدترین حالت های بی ثباتی و حتی مه مغزی با بالاترین درجه ی اعتماد به خویش قرار دارند ولی نمی دانند که مسبب وضع ناسلامتی و بیماری خود هستند. بسیاری ها اعتماد به خود را با خودبینی اشتباه می گیرند و خیال می کنند که اگر بتوانند برتری خود را به افراد دیگر اثبات کنند، می توانند از درجه بالایی از اعتماد به خود برخوردار شوند. این تفکر غلط است و همیشه به خاطر داشته باشید که خودبینی هیچگاه تاثیری در اعتماد به خود ندارد.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  به اشتراک گذاری این صفحه در :
  اصطلاحات و لغات به کار رفته در دنیای متاورس
  افکار منفی سبب تلخی زندگی می شود!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button