VRتراپی در درمان استرس پس از سانحه PTSD

 •  استفاده از عینک VR در اختلال استرس پس از سانحه یا PTSD

  تقریباً 3.5٪ از بزرگسالان ایالات متحده به دلیل تجربه نظامی ، سو استفاده یا هر عامل دیگری از PTSD رنج می برند. PTSD چیزی نیست که فقط کسانی که در موقعیت های خشن رنج برده اند تجربه کنند. سواستفاده عاطفی ،تجاوز جنسی و زلزله تصادفات و دیگر مشکلات رایج نیز می تواند منجر به اختلال استرس پس از سانحه شود. در حال حاضر ، یکی از اشکال اصلی درمان ، مواجهه درمانی است – به عبارت دیگر ، در یک محیط کنترل شده ، با مشکل روبرو هستیم. حتی نمونه هایی از متخصصان بهداشت روان وجود داشته است که از بازی های ویدئویی مانند Call of Duty برای درمان علائم PTSD استفاده می کنند.

  اما مفهوم جدید استفاده از واقعیت مجازی برای غرق شدن واقعی و ایمن فرد در موقعیتی که با آن دست و پنجه نرم می کنند ، بنابراین می توانند با آن مقابله کنند ، اقدامی جدید و امیدوار کننده است. همانطور که USC ICT آن را توصیف کرد:

  “علاوه بر محرک های بصری ارائه شده در صفحه نمایش نصب شده بر روی VR ، صدای سه بعدی جهت دار ، ارتعاشات و بوها را می توان به شبیه سازی منتقل کرد. اکنون بیمار به جای اینکه فقط به تصور یک سناریو خاص اعتماد کند ، می تواند دوباره آن را در یک دنیای مجازی تحت شرایط بسیار امن و کنترل شده تجربه کند. پرسنل جوان ارتش ، که با فن آوری بازی دیجیتال بزرگ شده اند ، ممکن است در واقع با رویکرد درمان VR به عنوان جایگزین “گفتگوی درمانی” بیشتر جذب و راحت شوند. ”

  PTSD تنها اختلال روانی نیست که در حال حاضر از طریق درمان VR مورد بررسی قرار می گیرد: “برخی شواهد نشان می دهد که VR ممکن است برای درمان چندین اختلال اضطراب و مشکلات مرتبط با اضطراب مفید باشد” ، ، “از جمله کلاستروفوبیایا ترس از فضای بسته ، ترس از رانندگی ، اكروفوبیا (یا ترس از ارتفاع) ، ترس از پرواز ، آركانوفوبیا (یا ترس از عنكبوت) و اضطراب اجتماعی. “

  استفاده از غوطه وری کامل و مجازی به این معنی است که در طی چند سال آینده ، با پیشرفت فن آوری و هزینه ها ، زمینه بهداشت رفتاری می تواند تحول اساسی جدیدی را تجربه کند.

  .
  بسیاری از آمریکایی ها (و در واقع ، مردم در سراسر جهان) که با PTSD و سایر اختلالات بهداشت رفتاری رو برو هستد با این روش  قابل درمان هستند و می توانند از طریق مواجهه درمانی.درمان شوند ، واضح است که VR می تواند آینده درمان باشد – ارزان تر و موثرتر از روش های گذشته ،  روشن است که شگفتی های واقعی فناوری واقعیت مجازی هنوز در راه هستند آینده درخشان به نظر می رسد

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  واقعیت مجازی یا تکنولوژی VRدر درمان بیماری های اعصاب وروان
  VR تراپی در درمان فوبیای رانندگی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button