logo (1)

VR تراپی چیست و چه کاربردی دارد ؟

VR تراپی چیست و چه کاربردی دارد
 • VR تراپی چیست و چه کاربردی دارد

  واقعا VR تراپی چیست ، پیشرفت تکنولوژی تمامی بخش های زندگی انسان را تحت تاثیر قرار داده است. بخش درمانی و یا روان درمانی انسان ها نیز تحت تاثیر تکنولوژی پیشرفت های بسیاری داشته اند. یکی از درمان هایی که با پیشرفت تکنولوژی به وجود آمده است، VR تراپی یا واقعیت مجازی می باشد. این درمان امروزه مورد توجه بسیاری از افراد به خصوص روان پزشکان قرار گرفته است. اما بسیاری  از عموم ممکن است فقط اسم آن را شنیده باشند. به همین دلیل در ادامه قصد داریم شما را با VR تراپی و همچنین موارد استفاده از آن به طور کامل آشنا کنیم.

  VR تراپی چیست و چه کاربردی دارد

  VR تراپی چیست و چه کاربردی دارد

  VR تراپی چیست؟

  امروزه خبر این تکنولوژی جدید، تمامی انسان ها را در سراسر جهان، کنجکاو نموده است. VR تراپی یا همان واقعیت مجازی نوعی روش درمانی است که سعی می کند فرد را با تفکرات او به صورت واقعی روبه رو نماید. این روش درمانی به گونه ای است که در فضای کامپیوتری محیطی ایجاد می شود. که شباهت بسیار زیادی به واقعیت دارد.

  ابعاد و بعد تصویر، میزان و نوع صوت، اجسام و … همگی در این محیط به گونه ای طراحی شده اند، که هیچ تفاوتی میان آن ها و واقعیت وجود ندارد. این واقعیت مجازی توسط دستگاه های مختلفی ارائه می شوند. که از    با کیفیت ترین آن ها می توان به هدست واقعیت مجازی که به منظور مشاهده فیلم و یا بازی های کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرند، اشاره نمود.

  در این دستگاه ها، تصاویر به صورت سه بعدی نمایش داده می شوند. به همین دلیل فرد به راحتی می تواند خود را در محیط مجازی تصور نموده و واکنش های واقعی نسبت به اتفاقات داشته باشد. به گونه ای که فرد با حرکت کردن می تواند مسیر حرکت خود و تغییر دید نسبت به اجسام را به راحتی مشاهده نماید. از واقعیت مجازی در زمینه های مختلفی مانند ورزشی، علمی، اجتماعی و … استفاده می شود. که از جذاب ترین آن ها می توان به استفاده از آن به عنوان VR تراپی، در زمینه های درمانی اشاره نمود.

  درمان افسردگی به کمک VR تراپی

  افسردگی می تواند به دلایل مختلفی در فرد ایجاد شود. که از مهم ترین دلایل افسردگی می توان به کمبود اعتماد به نفس ناشی از ترس، تروما، اضطراب و یا تشویش اشاره نمود. خیلی از افراد به دلیل ترس از موضوعی قادر به روبه رو شدن با آن نیستند. به همین دلیل است که، در بسیاری از مواقع این ترس به ضعف آن ها تبدیل شده و به مرور زمان موجب افسردگی فرد می شود.

  افسردگی می تواند شما را از اهدافتان دور نموده و لذت های زندگی را از شما بگیرد. به همین دلیل در صورت بروز افسردگی باید به سرعت برای درمان آن اقدام نمایید. روش های درمانی بسیاری وجود دارند. که می توانند به درمان افسردگی شما کمک نمایند.

  یکی از جدید ترین و پر سرو صدا ترین روش های درمان افسردگی VR تراپی می باشد.

  خرید دستگاه VR مدل oculus quest 2 با قیمت مناسب

  VR تراپی با بازسازی واقعیت به صورت مجازی، می تواند به درمان افسردگی کمک نماید. افسردگی در هر فرد با توجه به نوع افسردگی می تواند با علائم متفاوتی همراه باشد.

  کاهش و یا افزایش وزن، اختلال در خواب و خوراک، اختلال در سیستم عصبی، نا امیدی، احساس پوچی و بی ارزش بودن و … از جمله علائمی می باشد که، در افراد افسرده نمایان خواهد شد.

  VR تراپی چیست و چه کاربردی دارد

  VR تراپی چیست و چه کاربردی دارد

  علاوه بر علائمی که ممکن است در کوتاه مدت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. افسردگی عوارضی را به همراه دارد، که ممکن است آسیب های جدی به زندگی فرد وارد نماید.

  از خطرناک ترین عوارض آن می توان به تمایل پیدا کردن فرد به خودکشی اشاره نمود.

  VR تراپی با روش های مختلفی می تواند به درمان افسردگی کمک نماید. به طور مثال یکی از دلایل افسردگی ترس انسان است. افرادی که از حضور در جمع و سخنرانی کردن ترس دارند، معمولا به دلیل ضعف در اجتماع دچار افسردگی خواهند شد.

  قیمت و خرید دستگاه vr oculus quest 2 128gb با قیمت ارزان

  همچنین خیلی از افراد به دلیل ترس از ارتفاع ممکن است از بسیاری از تفریحات دوستانه خود، فاصله بگیرند. که ممکن است در طولانی مدت موجب افسردگی آن ها شود. این روش درمانی با روبه رو ساختن فرد با ترس هایش، البته به صورت واقعیت مجازی می تواند به مرور زمان این ترس را از بین ببرد. که به مرور زمان موجب درمان افسردگی فرد خواهد شد.

  خرید دستگاه VR مدل oculus quest 2 با قیمت مناسب

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button