آشنایی با rtms

 • آشنایی با rtms

  سازمان غذا و داروی آمریکا FDA دستگاه تحریک مغناطیسی مغز DeepTMS را برای درمان اختلال وسواس تائید کرد.‌ /آشنایی با rtms

  سازمان FDA به تازگی اعلام کرده است که دستگاه تحریک عمقی مغناطیسی مغز از روی8 جمجمه DeepTMS کمپانی Brainsway تاییدیه فروش را به طور مشخص برای درمان وسواس دریافت کرده است. پیش از این در سال 2008 استفاده از rTMS برای درمان افسردگی و در سال 2013 استفاده از TMS برای درمان میگرن تاییدیه FDA را دریافت کرده بودند.

  این تاییدیه پس از بررسی مطالعه‌ای صورت گرفت که در آن 100 بیمار درگیر وسواس که تحت درمان بودند به دو گروه درمان فعال (49 نفر) و درمان ساختگی (51 نفر) با این دستگاه قرار گرفتند. نتایج ارزیابی‌ها پس از 6 هفته نشان از بهبودی گروه فعال داشت. شرکت‌کنندگان همچنین هیچ اثر جانبی جدی گزارش نکردند و فقط گزارش سردرد مشاهده شد که در هر دو گروه فعال و ساختگی وجود داشت.

  .

  اصطلاح TMS مخفف شده عبارت “Transcranial Magnetic Stimulation” به معنای تحریک مغناطیسی فراجمجمه‌ای است و به روشی غیر تهاجمی جهت تحریک مغز اطلاق می‌شود که بر اساس القای الکترومغناطیسی توسط یک سیم پیچ عایق صورت می‌گیرد. این سیم پیج (Coil) روی پوست سر و در نقطه‌ای منطبق برناحیه‌ای از مغز که در ایجاد علایم روانپزشکی یا عصبی دخیل هستند قرار می‌گیرد. کویل، پالس‌های مغناطیسی کوتاه‌مدتی ایجاد می‌کند که از لحاظ نوع و قدرت مشابه دستگاه تصویربرداری MRI است. هر پالس مغناطیسی به سهولت و بدون درد، از پوست سر و استخوان و پرده‌های مغز گذشته و به نورون‌های عصبی می‌رسد و باعث فعالیت کوتاه‌مدت نورون‌های عصبی مربوطه می‌گردد. چنانچه پالس‌ها به صورت متوالی و به سرعت ارسال شوند تحت عنوان repetitive TMS یا rTMS نامیده شده که قادر به ایجاد تغییرات پایدارتری در فعالیت مغزی می‌باشد.

  🔸فناوری به کار رفته در دستگاه brainsway مربوط به کویل آن ملقب به H-Coil است که با توجه به نوع طراحی می‌تواند تا عمق بیشتری از مناطق مغزی را نسبت به کویل‌های رایج تحریک کند و با عنوان DeepTMS شناخته می‌شود.

   

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  بی سوادی یعنی چه ؟
  دلبستگی و وابستگی چیست ؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button