کلینیک راه احیاء

اختلال بختک چیست ؟

 • بختک چیست

  بختک چیست؟ آیا یک پدیده واقعی است یا نه؟بختک یا فلج خواب چیست و چرا رخ می دهد؟

  مثل بختک افتاده تو زندگیم …
  مثل بختک افتاده رو جونم …
  چقدر تمثیل های زیبایست برای این اختلال!!!!

  حال ببینیم بختک چیست ….؟

  خواب شامل دو مرحله خواب بدون حرکات سریع چشم که در آن خواب عمیق رخ می دهد و خواب رم که با حرکات سریع چشم همراه است

  بختک چیست..؟؟.. :حتما شما نیز برای یک بار هم که شده چنین حالتی را در خواب تجربه کرده اید. این مسأله در برخی از افراد شدیدتر است و هر چند وقت یک بار در میانه های شب باعث بی خوابی و حتی هراسشان می شود.بسیاری این پدیده را به علوم ما بعد الطبیعه نسبت می دهند و در این هنگام موجودی سایه وار و وحشتناک مقابل چشمانتان شکل می گیرد. این یک رؤیا نیست و فرقی ندارد که تا به حال چند بار چنین شرایطی را تجربه کرده اید، در هر صورت، هر بار همین شرایط عجیب و دشوار را تجربه می کنید.

  بختک شامل ۳ قسمت است .اول مغز بیدار است و لی بدن خواب و یا فلج است و ما چشمانمان را باز میکنیم و یا صدا و ناله در خواب میکنیم ولی بدنمان را نمیتوانیم تکان دهیم .دیدن موجوداتی به صورت توهم و یا حس کردن یک موجود خارجی در زیر تخت و یا در اتاق و براساس نوع فرهنگ به صورت جن و یا موجودات فضایی که همراه با ترس و یا احساس فشار در روی قفسه سینه است و قسمت سوم بختک حالت احساس شناوری بدن و یا حتی احساس جدا شدن روح از بدن است.

  مشخص شده که در بختک فعالیت قسمت آمیگدال مغز که مربوط به ترس است بیشتر میشود.
  بختک را معمولا همه ما ممکن است در خستگی و استرس زیاد تجربه کرده باشیم ولی در کسانی که به تعداد زیاد تجربه آن را دارند خود یک نشانه افسردگی و اضطراب است
  خواب و مشکلات آن راجدی بگیریم

  .

  اختلالات خواب باعث سکته قلبی .فشار خون و مشکلات کلیوی و سکته مغزی و افسردگی و نداشتن انرژی در طی روز و انواع سردرد و سرطان سینه در خانمها و سرطان گوارشی میشود که متاسفانه تشخیص داده نمیشود و فقط شخص به عنوان یک بیمار قلبی یا کلیوی و یا با دیابت به درمان علامتی آن میپردازد غافل از آنکه مشکلات خواب باعث این بیماری ها میشود.

  جهت درمان انواع اضطراب ، افسردگی و ترک اعتیاد در کلینیک اعصاب و روان راه احیا از مدرن ترین و بروزترین درمان ها همچون دستگاه آر تی ام اس استفاده می شود

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Call Now Button