ترک اعتیاد

ترک اعتیاد

چطور برای ترک اعتیاد به مواد مخدر تصمیم به ایجاد تغییر بگیرید

اعتیاد به مواد مخدر نقص شخصیت یا نشانه ضعف نیست و برای ترک اعتیاد و غلبه بر این مشکل چیزی بیش از اراده لازم است. سوء مصرف استفاده از داروهای غیرقانونی یا مواد مخدر می تواند تغییراتی در مغز ایجاد کند که باعث هوس شدید و اجبار به استفاده دوباره از آن میشود.

اما ترک اعتیاد هرگز دور از دسترس نیست، مهم نیست که وضعیت شما چقدر ناامید کننده به نظر می رسد یا چندین بار قبلاً تلاش کرده اید و شکست خورده اید. با درمان و پشتیبانی مناسب، تغییر و رهایی از اعتیاد امکان پذیر است.

برای بسیاری از افرادی که با اعتیاد دست و پنجه نرم میکنند، اولین قدم برای بهبودی همان تصمیم برای برداشتن اولین قدم است. به این معنی که شما باید تشخیص دهید و درک کنید که با مشکلی روبرو هستید و سپس تصمیم به ایجاد تغییر بگیرید. تردید داشتن و احساس عدم اطمینان در مورد اینکه آیا واقعا آماده انجام این کار هستید طبیعی است.

اگر به داروی درمانی که توسط پزشک برای شما تجویز شده اعتیاد دارید، نگران این نباشید که چطور میتوانید راهی جایگزین برای درمان بیماری خود پیدا کنید. اشکالی ندارد که احساس ناامیدی کنید. اما متعهد بودن به هوشیاری باعث تغییر بسیاری چیزها خواهد شد از جمله:

 • راه مقابله با استرس را پیدا خواهید کرد
 • افراد مناسب را برای بهبودی به زندگی خود وارد خواهید کرد
 • آنچه در اوقات فراغت انجام می دهید را کنترل خواهید کرد
 • یاد خواهید گرفت که چگونه در مورد خود مثبت فکر کنید

احساس تعارض در مورد ترک اعتیاد طبیعی است، شما می دانید که اعتیاد در زندگی شما مشکل ایجاد کرده با این حال بهبودی به زمان، انگیزش و حمایت نیاز دارد. اما با تعهد به تغییر می توانید بر اعتیاد خود غلبه کنید و کنترل زندگی خود را دوباره بدست آورید.

خرید پکیج های ترک سیگار

مصرف داروی وارنیکلین تمایل فرد را به سیگار کشیدن کاهش می دهد البته برای رسیدن به این حالت و محقق شدن این موضوع، دارو باید به مدت 6 تا 10 هفته مصرف شود. بعد از هشت روز از آغاز درمان با این دارو، علائم و نشانه های ترک سیگار ظاهر می شود. باید توجه داشت که این دارو عوارض خاصی ندارد و تنها در برخی موارد باعث کاهش سردرد و بی خوابی می شود.

 • پکیج ترک سیگار 490,000 تومان

  نیکوتین ماده شیمیایی روان‌گردان اصلی و اعتیادآور موجود در سیگار است.مصرف نیکوتین بزرگترین عامل منفرد قابل پیشگیری مرگ و میر در سطح جهان است.نیکوتین به وسیله سیگار کشیدن به درون ریه‌ها وارد می‌شود و در عرض مدت ۷ ثانیه به مغز می‌رسد.سیگار کشیدن بیشتر از همه منجر به بیماری‌های قلبی، کبدی و ریوی است. مصرف سیگار ریسک فاکتور اصلی برای بیماری‌هایی همچون سکته قلبی، سکته مغزی، بیماری‌های مزمن انسدادی ریه، شامل آمفیزم و برونشیت مزمن و سرطان (به خصوص سرطان ریه، سرطان حنجره و سرطان پانکراس) است، همچنین سیگارکشیدن می‌تواند منجر به بیماری‌های عروق محیطی و پرفشاری خون شود. شروع زود هنگام سیگار کشیدن در طول زندگی و کشیدن سیگار با درجه قطران بالاتر ریسک بروز این بیماری‌ها را افزایش می‌دهد.

 • هیچ وقت برای ترک سیگار دیر نیست 15,000 تومان

  برای بیشتر مردم، مصرف سیگار اعتیاد می آورد. سیگار حاوی نیکوتین است و نیکوتین بسیار اعتیاد آور است. مصرف سیگار نیکوتین را به مغز م یفرستد. سپس مغز مواد شیمیایی خاصی را آزاد م یکند که م یتواند اثر خشنودی داشته باشد. اما خشنودی دوام چندانی ندارد. زمانی که تمام شود، بدن نیکوتین بیشتری می خواهد. با ادامة مصرف سیگار، بدن با نیکوتین سازگار م یشود و خشنودی کمتری احساس م یکند. ممکن است به سیگار بیشتری نیاز داشته باشد تا به اثر مورد نظر دست بیابد.

ترک اعتیاد
درخواست-مشاوره

فرم درخواست مشاوره ترک اعتیاد

 

روش های ترک اعتیاد

هنگامی که به بهبودی متعهد شدید، وقت آن است که گزینه های درمانی را بررسی کنید. در حالی که درمان اعتیاد می تواند با توجه به نوع اعتیاد متفاوت باشد، با این حال یک برنامه موفق برای ترک اعتیاد موارد زیر را شامل می شود :

سم زدایی: معمولاً اولین قدم، پاکسازی بدن از مواد مخدر و مدیریت علائم ترک اعتیاد است.

مشاوره رفتاری: درمان فردی، گروهی و یا خانوادگی می تواند به شما کمک کند تا ریشه های مصرف مواد مخدر خود را شناسایی کنید، روابط خود را اصلاح کنید و مهارت های مقابله با مشکلات را بیاموزید.

دارو می تواند برای مدیریت علائم ترک اعتیاد، جلوگیری از عود اعتیاد یا درمان هرگونه بیماری روانی که همراه با اعتیاد به آن دچار هستید مانند افسردگی یا اضطراب استفاده شود.

پیگیری طولانی مدت برنامه بهبودی. ادامه مستمر برنامه ترک اعتیاد می تواند به جلوگیری از عود و حفظ هوشیاری کمک کند. این ممکن است شامل شرکت در گروههای پشتیبانی حضوری به طور منظم یا شرکت در جلسات آنلاین باشد تا به شما کمک کند روند بهبودی خود را به درستی ادامه دهید.

کارهایی که باید برای ترک اعتیاد انجام دهید شامل موارد زیر است:

به تغییر فکر کنید

به مصرف مواد مخدر خود دقت کنید مثلا ببینید چه زمانهایی و به چه میزان آن را مصرف می کنید. این کار به شما درک بهتری از نقشی که اعتیاد در زندگی شما دارد می دهد.

مزایا و معایب ترک سیگار و یا مواد مخدر و همچنین هزینه ها و معایب ادامه مصرف مواد مخدر را ذکر کنید.

مواردی را که برای شما مهم هستند مانند شریک زندگی، بچه ها، حیوانات خانگی، شغل یا سلامتی خود را در نظر بگیرید و یک لیستی تهیه کنید تا متوجه شوید مصرف مواد مخدر شما چه تاثیری روی هر کدام از این موارد دارد؟ از خود بپرسید آیا چیزی مانع تغییر شما می شود. چه چیزی می تواند به شما در ایجاد تغییر کمک کند؟

ماده شدن برای تغییر: 5 مرحله اصلی برای ترک اعتیاد

 • دلایلی را که می خواهید تغییر کنید به خود یادآوری کنید.
 • اگر قبلا تلاش هایی برای بهبود کرده اید به آن فکر کنید که چه چیزی موثر بوده و چه چیزی برای ترک اعتیاد در تلاش های قبلی جواب نداد و کار نکرد.
 • اهداف مشخص و قابل اندازه گیری مانند تاریخ شروع یا محدودیت مصرف مواد مخدر را تعیین کنید.
 • تمام چیزها و وسایلی که اعتیاد و مصرف را به یاد شما می اندازه از خانه، محل کار و سایر مکان هایی که مرتب بازدید میکنید حذف کنید.
 • به دوستان و خانواده خود بگویید که متعهد به بهبودی هستید و از آنها بخواهید شما را حمایت کنند.
 • گزینه های و روش های دارویی و روان درمانی برای ترک اعتیاد خود را بررسی کنید

ویدئو های مرتبط با ترک اعتیاد در کلینیک اعصاب و روان راه احیاء

جدیدترین مقاله های آموزشی ترک اعتیاد

منو
بستن

سبد خرید

بستن

بستن

دسته بندی ها

تماس تلفنی