درباره ما

کلینیک
اعصاب و روان
راه احیاء

کلینیک اعصاب و روان راه احیاء فعالیت خود را از سال 1395 با مدیریت دکتر ابوالفضل احیایی آغاز کرده. دکتر احیایی متخصص اعصاب و روان از دانشگاه تهران می باشد.همچنین دکتر احیایی عضو انجمن آلزایمر ایران بوده و در این زمینه فعالیت گسترده دارند.
تیمی از روان شناسان در حوزه های متفاوت از جمله اختلالات اضطرابی، اختلالات خلقی، روانشناسی کودک، روان شناسی نوجوان ، خانواده ، پیش از ازدواج و … فعالیت تخصصی دارند.
در این کلینیک از دستگاه های تشخیصی که جهت تسریع روند تشخیص گذاری و همچنین چینش پروتکل درمانی استفاده می شود.

شبکه اجتماعی

اینستاگرام

دستگاه های تشخیصی و چینش پروتکل درمانی

در واقع بررسی واکنش مغز به محرک ها ی دیداری، شنیداری و حرکتی در کمتر از یک ثانیه است و امکان ارزیابی اختلالات شناختی را فراهم می آورد. در این روش با دادن یک تحریک مناسب به فرد، سیگنال مغزی ناشی از ادراک آن. تحریک ثبت می شود. ثبت فعالیت مغزی از طریق کلاهی که بر روی سر فرد قرار می گیرد ، انجام می شود.

به وسیله ویژگی های ای آر پی چیست؟

داشتن دقت زمانی بالا در چند میلی ثانیه -روشی غیر تهاجمی است که از نوار مغز استفاده می کند و مانند روش های دیگر در معرض رادیو اکتیو قرار نمی گیرد بیمار
به لحاظ آزمایشگاهی انعطاف پذیر است.
– هزینه کمتری نسبت به سایر روش ها دارد.
بررسی نظریات و تئوری های علوم اعصاب در مورد نحوه عملکردهای شناختی –رفتاری در افراد سالم
–ندارد اندازه گیری لحظه به لحظه از پردازش محرک ، حتی زمانی که هیچ پاسخ رفتاری وجود

– ابزاری مفید برای آزمودن تعامل بین شناخت و هیجان
– تشخیص و آسیب شناسی اختلالات عصبی
–روانی از جمله افسردگی ، اضطراب و اختلالات خلقی ، بیش فعالی ، اوتیسم ، اختلالات یادگیری ،آلزایمر، اختلالات حرکتی ، فلج مغزی.

نقشه مغزی یکی از ابزارهایی است که در واحد ارزیابی و تشخیص کلینیک راه احیاء مورد استفاده قرار می گیرد. از این ابزار می توان جهت بررسی نابهنجاری های مغزی، ارائه پروتکل درمانی و نیز بررسی روند درمان استفاده نمود. سایر تکنیک های تصویربرداری مغز مانند سی تی یا ام آر آی عواملی مانند جریان خون مغزی،متابولیسم یا یکپارچگی ساختاری را مورد ارزیابی قرار می دهند در حالیکه نقشه مغزی ابزاری است که فعالیت الکتریکی مغز را اندازه گیری می نماید به طوریکه اطلاعات حاصل از آن تجزیه و تحلیل پیچیده ای از ویژگی های امواج مغزی مانند فاز ، دامنه، قدرت و فرکانس را فراهم می کند. در حقیقت، اختلال در امواج الکتریکی مغز گاهی اوقات ممکن است به تنهایی نشانه اولیه یک نابهنجاری باشد.

تحریک مغناطیسی مغز است که در طی آن فعالیت الکتریکی مغز تحت تأثیر میدان مغناطیسی قرار می گیرد.

میدان مغناطیسی از طریق جریان پالس هایی از سر عبور می کند.

در طی این روش میدان مغناطیسی میتواند نواحی خاصی از قشر مغز را تحریک کند.

هر پالس مغناطیسی به راحتی و بدون احساس درد، از پوست سر و استخوان و پرده های مغز گذشته و به نورون های عصبی می رسد و موجب فعالیت کوتاه مدت نورون های عصبی آن قسمت از مغز می شود.

میدان مغناطیسی که در نتیجه این دستگاه علاوه بر اینکه ایمن بوده احساس ناخوشایندی نیز در فرد ایجاد نمی کند.

عبور میدان مغناطیسی از مغز سبب ایجاد جریانی در سلول های عصبی مغز میشود و این سلول ها را تحریک می کند. این روش درمانی بسته به نوع بیماری یا اختلال می تواند تاثیرات اختصاصی بازدارنده یا تحریکی بر آن قسمت از مغز بگذارد. آر تی ام اس در بیمارانی که نسبت به درمان دارویی افسردگی پاسخ مثبت نداده اند به عنوان یک روش موثر کاربرد دارد.

تی دی سی اس.
دراصل یک روش مدرن، قابل حمل و غیرتهاجمی است که جریان خفیفی را از طریق پوست سر منتقل می کند. یک جریان ثابت حدوداً یک یا دو هزارم آمپر در این روش القا می شود.
این ابزار یک جریان مثبت یا آنود و یک جریان منفی به نام کاتود دارد که منطقه ای از سر را پوشش می دهد و منجر به افزایش یا کاهش نواحی القای جریان می شود.
در کلینیک راه احیا از این دستگاه جهت ترک سیگار، تقویت حافظه و کنترل استرس استفاده می شود.

نوروفیدبک و نوروفیدبک
نوروفیدبک یکی از جدیدترین شیوه های درمان بیمار ها و همچنین قدرت تمرکز و ذهن است . در مغز تمامی ما انسان ها هزاران فرایند و فعالیت خودکار و غیرارادی در حال اتفاق افتادن است .
هر لحظه در مغز هر یک از ما امواج مغزی خاص و فرایند های فیزیولوژیک بی شماری در جریان است .
بدون آنکه ما آگاهی و شناخت نسبت به نحوه عملکرد آنها داشته باشیم. نوروفیدبک به ما یاد میدهد امواج مغزی خود را به بهترین حالت تنظیم کنیم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم .
نوروفیدبک برای افزایش عملکرد مغز به کار گرفته میشود .
کسانی که میخواهند توان فکری خود را افزایش دهند میتوانند از نوروفیدبک استفاده کنند .
نوروفیدبک یک روش درمانی است زیرا امواج مغزی که در اثر افسردگی ، اضطراب ، وسواس ، میگرن و … به هم ریخته است را به حالت طبیعی در می آورد و این اختلالات را درمان میکند ..
بیمار در طی جلسات این کلاس های آموزشی یاد میگیرد که چگونه خودش را با اصلاح امواج مغز خود بر بیماری اش غلبه کند و تا آخر عمر و بدون مصرف دارو زندگی سالمی داشته باشد .
دستگاه نوروفیدبک امواج مغز را به کامپیوتر می برد و آن را تجزیه تحلیل میکند . روی مانیتور کامپیوتر میتوانیم امواج مغزی را ببینیم .
نوروتراپ ( یا کسی که مسئول دستگاه نوروفیدبک است ) دستگاه را طوری برنامه ریزی میکند که ما بتوانیم امواج مفید مغزمان را برای حرکت دادن تصاویر روی صفحه تلویزیون به کار گیریم .
بنابراین ما صفحه کامپیوتر را میبینیم و با به کار گرفتن امواج مفید مغزمان تصاویر آن را تغییر میدهیم .
نوروفیدبک در واقع نوعی فیدبک است که با استفاده از نمایش امواج مغزی در لحظه فعالیت مغز را تشریح و خود تنظیمی را به فرد آموزش میدهد .
نوروفیدبک روشی است برای اینکه یاد بگیریم چگونه امواج مغزی و فعالیت هایی که در مغز ما به طور طبیعی و خودکار انجام می شود را کنترل کنیم .
در حقیقت با نوروفیدبک می آموزیم به طوری ارادی امواج مغزی خود را با استفاده از بازخوردی که از دستگاه دریافت میکنیم تغییر بدهیم .

گالری تصاویر

نویسندگان
به اشتراک گذاری این صفحه در :
منو
بستن

سبد خرید

بستن

بستن

دسته بندی ها

Call Now Button