کلینیک راه احیاء

حملات پانیک

حملات پانیک چیست ؟

پانیک یک نوع اختلال است که باعث ایجاد اضطراب بسیار شدید در مدت زمان محدود در فرد می شود.

حملات پانیک حملاتی هستند که فرد را برای مدتی ازانجام کار موردنظر به دلیل عدم تمرکز شدید و علائمی که در ادامه بیان می کنیم باز می دارد .

لحظه ای که فرد دچار حمله پانیک می شود حس می کند وحشت و ترس و اضطراب تمام وجودش را فرا گرفته و نمی تواند از آن شرایط بیرون بیاید. در این لحظه ممکن است آسیب های فیزیکی مانند گرفتی

 عروق و حمله قلبی را حس کند و حتی حس کند نمی تواند نفس بکشد و در حال مرگ است .

اما اگر برای حملات پانیک به دنبال علت هستید این را بدانید که غالبا این حملات بدون هیچگونه علتی رخ می دهد ؛ حتی ممکن است در  خواب هم دچار وحشت شده و به حمله پانیک مبتلا شوید . البته درست است که علت خاصی برای این موضوع وجود ندارد اما قرار گرفتن در موقعیت های خاص مثلا شروع یک سخنرانی ؛ کنفرانس در کلاس درس ؛ قرار کاری ؛ هنگام خرید و… می تواند باعث ایجاد اضطراب ناگهانی و ترس و وحشت در ذهن شما شود و معمولا در عرض چند دقیقه به اوج خود می رسد و سپس پایان می یابد.

علائم و نشانه های حملات پانیک چیست؟

در مقوله پانیک چیست، باید عنوان نمود که نشانه ها و علائم پانیک در مدت زمانی حدود 10 دقیقه به نهایت خود رسیده و پس از گذشت 30 دقیقه، نشانه های آن به صورت کامل محو می گردد. اما موضوع و مسئله اصلی که مبتلایان به این اختلال را بشدت آزار و اذیت می کند، بروز مجدد حملات پانیک در مکان ها و معابر عمومی می باشد.

در طی بروز حملات پانیک، فرد بشدت نشانه های اضطراب و استرس را در وجود خود احساس می نماید. در مقوله پانیک چیست، باید خاطر نشان کرد که احساس تپش قلب شدید در سینه، به انضمام افزایش ضربان قلب، یکی از نشانه های مهم وحشت زدگی به شمار می رود. احساس اضطراب و نگرانی شدید، تنگی نفس و تند شدن و کوتاه شدن نفس، سبکی در سر و داشتن احساس ناپایداری و احساس گرما و سرمای زیاد در بدن، از دیگر علائم شایع این اختلال محسوب می شوند. در باب پانیک چیست، باید ابراز نمود که علائم و نشانه های اختلال پانیک به همین موارد و مسائل محدود و محصور نمی شود. بر این اساس، داشتن لرزش و ارتعاش بسیار شدید در برخی یا تمام نقاط بدن، احساس کرختی و حساس شدن و بروز احساسات غیر واقعی در بدن، در زمره دیگر علائم وحشت زدگی قرار می گیرد.

در مقوله پانیک چیست، ناگفته نماند که ترس از مردن و احساس دیوانه شدن و ترس از دست دادن کنترل، در اغلب موارد در وجود فرد ظهور پیدا می کند. حملات پانیک علاوه بر نشانه های روحی و روانی، با علائم جسمانی و فیزیکی نیز همراه می باشد. بر این اساس، در هنگام وقوع حملات پانیک، در کالبد فرد لرزش، کاهش دمای بدن، سرگیجه و سردرد، انقباض در ناحیه شکم، درد سینه و تعریق زیاد، به صورت مشهود و ملموس نمود پیدا می کند.

موزیک ارام برای حملات پانیک

اثیر موسیقی بر انسان بر هیچ کس پوشیده نیست موسیقی همواره انواع مختلفی داشته است و هر نوع از آن کاربرد و طرفدارانی نیز دارد. اما با موسیقی ملایم و آرامبخش نوعی از حس آرامش در انسان ایجاد میشود که در بسیاری از مواقع کمک شایانی به تمرکز و بهبود حال انسان ها میکند.

آهنگ های آرامبخش و ملایم همیشه جزو بهترین روش ها برای تمرکز روی کاری هست که انجام میدهیم با توجه به نیاز کاربران همیشگی سایت مستر احیا به این نوع آهنگ های بی کلام تصمیم گرفتیم تا مجموعه تازه و بسیار زیبای آهنگ های آرامش بخش بیکلام رو برای شما عزیزان تهیه کنیم تا به راحتی به حجم زیادی از این نوع موسیقی دست پیدا کنید.

ویدئو های مرتبط با حملات پانیک در کلینیک اعصاب و روان راه احیاء

Call Now Button