کلینیک راه احیاء

عوارض قرص‌های انرژی‌زا

قرص‌های انرژی‌زا
 • عوارض قرص‌های انرژی‌زا

  معاونت غذا و دارو استان آذربایجان غربی گفت:بر اثر استفاده بی رویه از قرص های انرژی زا فرد به بیماری سرطان کبد مبتلا می شود. /قرص‌های انرژی‌زا

  تبلیغات غلط و تعریف یک الگوی خاص برای یک هیکل متناسب جوانان را به این سمت از ورزش خصوصا بدنسازی سوق می دهد. و برای اینکه در مدت کوتاهی به نتایج دلخواه برسند به سمت راه های غلط و میانبر می روند.

  ورزشکاران و بدنسازان اکثرا اقشار جوان هستند. و برای پرورش عضلات بهبود کیفیت ورزشی افزایش حجم و قدرت عضلانی کاهش احساس خستگی از این داروها استفاد می کنند.

  دسته اول از این داروها استروئید های آنابولیک هستند که به شکل دارویی مختلف خوراکی یا تزریقی مورد استفاده قرار میگیرند و علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن دستگاه های هورمونی و دستگاه های اسکلتی و سیستم گردش خون باعث ایجاد سرطان کبد در اثر استفاده دوز های بالا و طولانی مدت می باشد.

  .

  بعضی دیگر از محرک ها هم هستند که بصورت غیر مجاز وارد شده اند. و در برچسب مکمل ذکر نمی شوند مانند آمفتامین ،مت آمفتامین، استریکنین کافئین و کوکائین که محرک سیستم اعصاب هستند. محرک های خستگی را از بین برده و در ظاهر توان ورزشکار را بالا می برند که استفاده این داروها باعث ناهنجاری ریتم قلب و کاهش وزن افزایش فشار توهم تشنج و اعتیاد ناخواسته منجر شود
  پیش از مصرف و خرید هرگونه مکمل مشورت با یک متخصص تغذیه ضروری است و بهتر است. پیش از روی آوردن به مصرف مکمل سبک زندگی خود را اصلاح نمایند. رژیم غذایی سالم و مناسب استراحت و خواب کافی و پرهیز از مصرف دخانیات و الکل در کنار تمرین های منظم و برنامه ریزی شده بهترین جایگزین برای مصرف مکمل های ورزشی خواهد بود

  .

  مکمل انرژی زا مکملی است که به افزایش سطوح انرژی در بدن کمک می‌کند. اما این تمام ماجرا نیست! بهتر است بدانید مصرف قرص انرژی زا در افراد زیر 18 سال ممنوع است. زیرا مشکلات زیادی را برای سلامتی به وجود می آورد.

  به طور کلی مکملهای انرژی زا باید با دقت مورد استفاده قرار گیرند. زیرا مصرف بی رویه این محصولات سبب بروز مشکلاتی در ارگانهای مختلف بدن مانند سیستم گوارش معده، کبد، کلیه و قلب می‌گردد.

  در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع مکمل انرژی زا بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری نسبت به این موضوع خواهید داشت. و بهتر می‌توانید برای استفاده از این مکمل تصمیم بگیرید.

  مرکز اعصاب و روان راه احیا
  تلفن۲۶۶۵۴۹۶۱
  @memoryinstitute

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Call Now Button