مه مغزی

آیا مادران باردار که در وضعیت شدید مه مغزی هستند میتوانند از دستگاه آر تی ام اس استفاده کنند؟

 • آیا مادران باردار که در وضعیت شدید مه مغزی هستند میتوانند از دستگاه آر تی ام اس استفاده کنند؟

  اضطراب هایی به همراه دوره ی بارداری می باشد نه امکان دارد که بتوانید از آن فرار کنید و نه امکان دارد که بتوانید آن را دور بزنید؛ بلکه در حقیقت باید با آن روبرو شوید و مشکلاتش را شکست دهید و برای رسیدن به آرامش، مراحلی را طی کنید. موضوع بارداری چه قبل از آن و چه بعد از زایمان موضوعی التهاب آور و استرس زا  است. این استرس در میان زوجین خود را در قالب مه مغزی نشان می دهد. با توجه به نوع روحیه و شخصیت هر فرد، شدت این مه متفاوت خواهد. مثلاً ممکن است در یک فرد، مه مغزی چه قبل از زایمان و چه بعد از زایمان خود را به طور اختلال در راه رفتن نمایان سازد. به طور دقیق و مشخص نمی‌توانیم تعیین کنیم که کدام دسته از زنان دچار این موضوع می شوند، ولی پزشکان برخی احتمالات را مطرح ساخته اند.

  مه مغزی و دوران بارداری

  دوران بارداری مخصوصاً برای زوجینی که به انتظار فرزند اولشان هستند، اهمیت مهمی دارد و همچنین وجود مه مغزی اجتناب‌ ناپذیر است؛ اما نکته ی اصلی اینجاست که این مه بسیار کم رنگ و رقیق است و می شود با ایجاد دلگرمی های خانوادگی از بین برود. البته به این نکته دقت کنید که اگر در حین بارداری این مشکل حل نشود، بعد از زایمان به شدت پر رنگ خواهد شد. به همین خاطر همیشه در کنار برخورداری از پزشک معالج برای تعیین زمان زایمان، پزشک روانشناس نیز برای تعیین وضعیت روحی داشته باشید. اما اجازه دهید این موضوع را بیشتر بررسی کنیم. برخی از ریشه ها و عواملی که باعث می شود این مه تشدید شود را به همراه راه درمانی آن برایتان ذکر می کنم.

  ریشه ها و عوامل تشدید کننده مه مغزی در دوران بارداری

   هر مادر باید در دوران بارداری از مواد مغذی همچون امگا 3 استفاده کند تا جنین به طور کامل رشد کند. این مواد غذایی در تشکیل جسم کودک بسیار مهم هستند. اما اخلاق و عقیده ی مادر چطور؟ به نظر شما آیا این اخلاق بر روی جنین تاثیر دارد؟ روحیه بد و شرایط سختی که مادر متحمل می شود نه فقط بر روی جسم جنین بلکه بر روی ژنتیک او نیز تاثیر می گذارد و جنین پس از تولد در دوران کودکی و نوجوانی دچار مشکلات مغزی خواهد شد. دو مورد زیر از مهمترین ریشه ها و عواملی هستند که بر روی ایجاد مه مغزی در مادران باردار موثر می باشد عبارتند از:

  • ترس :

  این موضوع به اندازه ای اهمیت دارد که اگر مادر ترس را از خود دور نکند، نه فقط این ماجرا به مه مغزی ختم نمی شود بلکه موجب می شود جنین سقط شود. درمان این مشکل در مرحله ی اول از خودشناسی آغاز می شود. بعد از اینکه با اخلاق و روحیات خود آشنا شدید، به ترسی که برایتان ایجاد شده بپردازید. این ترس میتواند ریشه های مختلفی داشته باشد، که باید در هر مورد شناسایی شوند. زمانی که توانستید ریشه ی ترس یا ترس هایتان را بیابید با کمک یک کوچ زندگی یا روانشناس به توسعه و درمان خود کمک کنید.

  • مه مغزی

   مه مغزی

   انتظارات متقابل :

  دوران بارداری برای مادر فوق العاده حساسیت زا می باشد. یعنی دائماً مادر به این موضوع فکر می کند که آیا میتواند برای فرزندش مادر خوبی باشد؟، آینده او چه می شود؟ و حتی به این موضوع می اندیشد که آیا میتواند جنین را سالم به دنیا بیاورد یا خیر؟ با توجه به همین تفکرات مادر، اگر خانواده یا مخصوصاً همسر نتواند به خوبی با مادر صحبت کند و یا انتظارات او را برآورده سازد، قطعاً فشار بیشتری بر او وارد می شود که باید بدانید جنین نیز از این فشارها در امان نخواهد بود. در این دوران نهایت تلاش خود را انجام دهید تا بتوانید انتظارات مادر را برآورده سازید و اگر نه تبعات بدی در انتظارتان خواهد بود.

  مادران باردار و دستگاه آر تی ام اس

  شاید برایتان سوال شود که آیا مادران باردار می توانند از دستگاه آر تی ام اس استفاده کنند یا خیر؟ اگر وضعیت مه مغزی مادر به شدت وخیم شد و دیگر نتوانست فعالیتی را انجام دهد، باید از پزشک معالج او به طور دقیق سوال کنید تا او پاسخ قطعی را به شما بدهد. لذا ما به هشدار می دهیم تا بدون هماهنگی پزشک معالج اقدامی را انجام ندهید، زیرا وضعیت جنین ناپایدار است و هر اقدام اشتباهی موجب از دست دادن او می شود. پس حتماً با پزشک خود هماهنگ باشید.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  به اشتراک گذاری این صفحه در :
  چگونه انزوای غلط موجب ایجاد مه مغزی می شود؟
  آیا رانندگی می تواند مه مغزی را ایجاد کند؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button