افسردگی وبیش فعالی

 • رابطه افسردگی در دوران بارداری با افزایش پرخاشگری و بیش‌فعالی در کودکان پسر

  محققان کانادایی دریافتند که کودکانی که مادر آن‌ها در بارداری افسردگی داشته است، با احتمال بیشتری تا سن ۱۸ سالگی دچار افسردگی می‌شوند.افسردگی پیش از زایمان با مشکلات رفتاری و رشدی در کودکان همراه است. اما چگونگی این تغییرات مشخص نیست.

  به گفته محققان شاید یک توضیح این باشد که این افسردگی باعث تضعیف اتصالات مغزی می‌شود که بر رفتار کودک تاثیر می‌گذارد.همچنین ماده سفید ضعیف شده در مغز با افزایش پرخاشگری و بیش‌فعالی در کودکان پسر مرتبط است.

  محققان دانشگاه “کلگری”(Calgary) کانادا که این پژوهش را انجام داده‌اند، ۵۴ مادر( و فرزندان مورد نظر) را که در شرف زایمان بودند، مورد بررسی قرار دادند.طی دوران بررسی ویژگی‌های گوناگونی هم تحت نظر محققان قرار گرفت و از آنها پرسیده شد که علائم افسردگی را تجربه کرده‌اند یا خیر؟پس از تولد نوزادان، محققان از روش تصویربرداری دیفیوژن استفاده کردند تا ماده سفید مغز کودکان را مورد بررسی قرار دهند.

  نتیجه اینگونه شد که هرچه علائم افسردگی پیش از زایمان در مادر بیشتر بود، ماده سفید مغز کودک که در پردازش عاطفی کودکان درگیر است، ضعیف‌تر شد.این ضعف، می‌تواند به “حالات نامنظم عاطفی” در کودکان منجر شود که سبب می‌شود آن‌ها قادر به مدیریت احساسات منفی خود مانند ترس، غم و عصبانیت نباشند.

  به این ترتیب محققان نشان دادند که مراقبت بهتر در دوران بارداری، در شناخت و درمان افسردگی قبل از تولد کودک کمک می‌کند.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  چپ دستی
  سوگ

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button