اوتیسم

اوتیسم و آلودگی هوا

 • اوتیسم و آلودگی هوا

  مطالعه ای انجام شده بر روی کودکان بدو تولد تا سه سال در شانگهای حاکی از آن است. که مواجهه با ذرات ریز(PM2.5) اگزوز خودروها و تشعشعات صنعتی و سایر منابع آلودگی محیطی ریسک اوتیسم را تا ۷۸ درصد می افزایند.

  مغز های در حال رشد کودکان نسبت به سموم محیطی آسیب پذیرتر اند. و این قضیه خود می تواند توجیهی بر ارتباط میان این سموم و اوتیسم باشد.

  کودکان مبتلا به اوتیسم در دوران بارداری مادر و یا در سال اول زندگی خود بیشتر در معرض آلودگی هوای ناشی از ترافیک و دیگر آلاینده‌ها قرار داشته‌اند.

  .

  گروهی از محققان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی با بررسی 279 کودک مبتلا به اوتیسم و 245 کودک از گروه شاهد و ارزیابی محل زندگی آن‌ها دریافتند. در مقایسه با کودکان گروه شاهد، کودکان مبتلا به اوتیسم. در دوران بارداری مادر و یا در سال اول زندگی خود بیشتر در معرض آلودگی هوای ناشی از ترافیک و دیگر آلاینده‌ها بوده‌اند.

  به گزارش مهر، براساس این گزارش محققان با مشاهدات بیشتر خود افزودند: مواجهه با آلاینده‌ها شامل ذرات معلق 5/2 میکرونی و کوچکتر در مقیاس دیامتر 5/2 PM و همچنین ذرات معلق 10 میکرونی و کوچکتر درمقیاس دیامتر به ویژه دی اکسید نیتروژن طی زمان حاملگی و همچنین سال اول زندگی کودک با افزایش خطر ابتلاء به اوتیسم در ارتباط است. که این ارزیابی با استفاده از اندازه گیری آلودگی هوا در سطوح محلی و منطقه‌ای حاصل شده است.

  ذرات معلق یکی از شش آلاینده بسیار خطرناک است. که می‌تواند عاملی برای وقوع بیماری‌های قلبی نیز باشد.
  به گفته محققان ذرات معلق 5/2 pm خطرناک ترین ذرات هستند. چرا که با قطری بیش از اندازه کوچک به راحتی وارد ریه‌ها می‌شوند. و می‌توانند باعث بیماری‌های خطرناک ریوی شوند.

  مرکز اعصاب و روان راه احیا

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  آلزایمر و زبان دوم
  اعتیاد به موبایل

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button