اوتیسم

اوتیسم و سلولهای بنیادی

 • اوتیسم و سلولهای بنیادی

  مبتلایان به اوتیسم و فلج مغزی در آینده ای نه چندان دور با سلول های بنیادی درمان می شوند

  مدیر عامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان به کاربردهای خون بند ناف اشاره کرد و گفت: محققان این مجموعه با همکاری چند مرکز درمانی در تلاش هستند با استفاده از سلول های بنیادی خون بندناف در شرایط بیماران اوتیسم و فلج مغزی اطفال بهبود به وجود آورند.

  دکتر مرتضی ضرابی با اشاره به اینکه نمونه سلول های بنیادی برای فلج مغزی اطفال آماده است، اظهار کرد: اطفال مریض فلج مغزی پذیرش شده اند و از یک ماه آینده تزریق سلول بنیادی به کانال نخاعی آنان آغاز می شود.

  او ادامه داد: در حال انجام آزمایش برای انتخاب بیماران اوتیسم هستیم و شروع تزریق سلول های بنیادی به آنان از اوایل سال آینده آغاز می شود.

  .

  دکترضرابی گفت: این اقدام در مرحله اول در بین اعضای بانک خون بندناف انجام خواهد شد باتوجه به میزان وقوع این بیماری که به ازای ۱۰۰ تولد یک مورد است پیش بینی می شود تعداد قابل توجهی از کودکان عضو خون بند ناف مبتلا به این بیماری باشند و در مرحله اول بهبودی بر روی این افراد انجام می شود.در ۱۵ سال گذشته شیوع بیماری از یک به ۵۰۰ تولد به یک به ۱۰۰ تولد رسیده و این آمار نشان می دهد که اوتیسم افزایش چشمگیری یافته که آمار نگران کننده ای است.

  تجربه استفاده از سلول های بنیادی در بیماران فلج مغزی و اوتیسم در دنیا وجود دارد که خوشبختانه شرایط بیماران را بهبود می بخشد.

  وی با اشاره به اینکه تعداد مراکز پیوند برای استفاده از خون بند ناف کم است، افزود: در برخی موارد، بیمار موفق به یافتن سلول مناسب شده اما لیست انتظار عمل مرکز پیوند به حدی طولانی است که به پیوند نمی رسد بنابراین با اعلام دست اندرکاران این حوزه در صدد راه اندازی بیش از ۱۵ مرکز پیوند هستند.

  دکترضرابی به همه خانواده ها توصیه کرد اگر شرایط لازم را دارند نمونه خون بندناف را ذخیره سازی کنند چون بیشترین پیوند هایی که در دنیا انجام گرفته، پیوندهای غیر خویشاوند بوده و کمتر از پنج درصد نمونه ها برای خود کودک مبتلا استفاده شده است.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  مهارت نه گفتن
  دستگاه Delight pro

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button