logo (1)

باورهای غلط که اگر با آنها زندگی کنیم دچار مه مغزی میشویم

باورهای غلط
 • باورهای غلط که اگر با آنها زندگی کنیم دچار مه مغزی میشویم

  تعاملاتی که ما در طول روز انجام می دهیم می توانند هم در آینده ما و هم در زندگی شخصی ما تاثیر گذار باشند. حال فرض کنید این تعاملات بر اساس باورهای غلط شکل گرفته باشند که در نتیجه این باورها باعث خواهند شد تا ما هر روز با مه مغزی زندگی کنیم. قطعاً هر کاری که ما در طول روز انجام می دهیم اگر با مه مغزی همراه باشند عملکرد مطلوبی را نخواهیم داشت. البته بسیاری از پزشکان از عباراتی مانند: مغز شیمیایی، مه فیبرو، اختلال شناختی، مه آلوده و موارد دیگری برای مه مغزی استفاده می کنند. بعضی از مهمترین باور هایی که عموماً با آنها زندگی میکنیم که باعث می‌ شوند تا در وضعیت سختی قرار بگیریم و این وضعیت نه تنها حال ما را خوب نمیکند بلکه می تواند جلوی پیشرفت ما را هم بگیرد. به طور عکس برایتان ذکر شده اند.

   باورهای غلط که اصلاح شده اند چه باورهایی هستند؟

  این باورها شامل مواردی می شوند که نمی توانند موفقیت و پیشرفت شما را در زندگی فراهم کنند. در موارد زیر به جای آنکه خود آنها را ذکر کنیم به صورت عکس آنها را ذکر کرده ایم. یعنی با استفاده و به کار بردن این موارد در زندگی می توانید پیشرفت کنید. لذا باورهای غلط به صورت عکس این چنین هستند:

  1. به خودتان باور داشته باشید :

  اگر در وسط مشکلی قرار دارید و یا اینکه نمی توانید به خوبی مسائل را برای دیگران توضیح دهید به خودتان شک نکنید، شما بالقوه توانایی عبور از موانع را دارید فقط باید راه آن را پیدا کنید. این موضوعی را که بیان کردم باید به عنوان یک باور توسط شما پذیرفته شود و اگر در مشکلات و موانع بحرانی به خودتان اجازه ی حل کردن آنها را ندهید نه تنها پیشرفتی در زندگی تان حاصل نمی شود بلکه فضای ذهنی شما پر از مه آلوده خواهد شد.

  1. الگوگیری از افراد موفق :

  یکی از موضوعاتی که قالباً توسط بسیاری از مردم نادیده گرفته می‌ شود توجه کردند و ستایش افراد موفق است. افراد موفق یکی از بهترین راهکارها برای پیشرفت کردن هستند. با توجه به شرایط اقتصادی و فرهنگی که در جامعه ی ما حاکم است اگر نتوانیم به زندگی افراد موفق نگاه کنیم و یا از آنها الگوبرداری نکنیم، یک هاله ای ترسناک از ابهام نسبت به آینده و ترس از شکست در ذهن ما شکل خواهد گرفت. افراد موفق بهترین الگوهایی هستند که می‌ توانند ابرهای آلوده را از ذهن دور کنند.

  1. باورهای غلط

   باورهای غلط

   بیان احساسات :

  اگر نتوانید به خودتان بقبولانید که: من توانا هستم و شایسته ی آن هستم که احساسات خود را اظهار کنم، ابر سیاهی از آلودگی در ذهن شما ایجاد خواهد شد و این ابر سیاه به صورت مداوم در ذهن شما در گردش خواهد بود و هر لحظه به خودتان خواهید گفت که من دچار مشکل هستم و هیچ شایستگی را ندارم. به همین علت سعی کنید خودتان را پنهان نکنید و همیشه احساسات خود را بیان کنید.

  برای داشتن زندگی بهتر و ذهنی بدون مه مغزی باید از چه مواردی فاصله بگیرم؟

  • پرهیز از بیکاری :

  باورهای غلط شامل بخش های متعددی می شوند که هر کدام تأثیر های متفاوتی را در ذهن ما می گذارند. برای مثال اگر در ساعات روز شدت کار شما مختلف هست باید بدانید شدت مه نیز برای شما متفاوت خواهد بود یعنی در لحظه هایی که ساعات کاری شما سبک باشد، شدت مه نیز برای شما بیشتر خواهد بود و در ساعاتی که بیشترین اشتغال به کارهای روزانه را دارید، کمترین میزان مه را مشاهده خواهید کرد.

  • پرهیز از افراد دارای انرژی منفی :

  افرادی که دائماً در مورد همه چیز بد می‌گویند و نسبت به همه چیز انرژی منفی دارند، بیشترین سطح آلودگی را برخوردار هستند. اما متاسفانه این آلودگی در درون آنها باقی نمی ماند و قطعاً اگر با آنها ارتباط و یا معاشرت داشته باشید این سطح آلودگی به مرور به شما هم سرایت خواهد کرد و ذهن شما نیز در تسخیر ابر های آلوده و منفی خواهد بود.

  • باورهای غلط

   باورهای غلط

   عدم استفاده از غذاهای آماده :

  تغذیه ی غلط یکی از بدترین و خطرناک ترین عواملی است که باعث می شود امنیت غذایی شما از بین برود و البته باعث میشود ویتامین ها و مواد مغذی به اندازه ی کافی به بدن شما نرسند و به همین علت دچار مشکلات مختلفی همچون: ضعف حافظه، ناتوانی در انجام وظایف و مه مغزی می شوید. اگر جزو کسانی هستید که در فضای اداری کسب و کارها مشغول کار هستید باید حتماً در برنامه غذایی خود از میوه ها، سبزیجات و غذاهای خانگی استفاده کنید.

  در کلینیک اعصاب و روان راه احیاء انواع درمان افسردگی ، اضطراب و استرس با جدیدترین متد روز دنیا همچون دستگاه آر تی ام اس انجام می شود .

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button