logo (1)

راهکار طلایی برای مقابله با بهانه گیری کودکان هنگام خرید

راهکار طلایی برای مقابله با بهانه گیری کودکان هنگام خرید

 

اجبار برای همراه شدن کودکان با والدین به هنگام خرید، یکی از اتفاقات رایج پیش آمده برای پدر و مادرهاست. در این بین بی حوصلگی و بداخلاقی بچه ها اغلب مساله ساز شده و والدین را آزار می دهد. کودک اغلب در این مکان ها با بروز رفتارهایی از خود سعی می کند نارضایتی خود را از موقعیت پیش آمده نشان دهد. بیشتر بچه ها در این زمان به نوعی معرکه به راه انداخته،پا به زمین کوبیده و با جیغ و داد چیزی را از والدینشان میخواهند. این کودکان نمی توانند نه بشنوند و توقع دارند که به همه خواسته هایشان برسند.

 

اگر کودک بداند که شما با انجام این کارها به او پاسخ مثبت خواهید داد،دیگر مهم نیست که چند بار به او”نه”گفته باشید؛ او آنقدر گریه می کند،نق میزد،خودش را به زمین می کوبد و بداخلاقی میکند تا سرانجام تسلیم شده و او به هدفش برسد. چنین کودکی به تجربه آموخته است که اگر پشتکار داشته باشد و خوب جیغ بکشد در نهایت برنده خواهد شد.

 

وقتی کودک از شما تقاضایی میکند،صبر کنید،بیندیشید و جواب را در ذهنتان تایید کنید و سپس پاسخ دهید. وقتی تصمیمتان را گرفتید به روشنی به کودک اعلام کنید چه تصمیمی گرفته اید و نظرتان را تغییر ندهید. تکلیف کودک را مشخص کنید و قاطع باشید. این راه حل کمک خواهد کرد که کودک بعد از شنیدن پاسخ به خودش زحمت بحث کردن با شما را ندهد.

 

یکی از روش ها،روش نادیده گرفتن سنجیده است. در این روش پس از اینکه به سوال کودک پاسخ دادید اجازه بحث ندهید و فقط سکوت کنید. پاسخ ها و واکنش های کودک (چراها،غرهاو نق زدن) را نادیده بگیرید. برای تغییر این عادت نیاز به زمان و تحمل سختی دارید.

 

روش دیگر،”سوزن گرامافون گیر کرده” نام دارد. اگر نمی توانید به حرف های کودک کاملا بی توجه باشید از این روش استفاده کنید. مثلا وقتی گفتید نه این شکلات را نمی خرم و او مدام نق میزند که “می خوام” در این هنگام با همان لحن،فقط همان جمله خودتان را پس از هر بار که او میگوید”می خوام” تکرار کنید:”شکلات بی شکلات”،”شکلات بی شکلات”.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
بستن

سبد خرید

بستن

بستن

دسته بندی ها

فرم جستجو

Call Now Button