سرب و هوش

 • سرب، هوش کودکان را می بلعد

  مسمومیت با سرب ممکن است در هر سنی اتفاق بیفتند اما وقوع آن بیشتر بین شش ماهگی تا هفت سالگی رایج تر است و کودکان زیر سه سال بیشتر در معرض ابتلا قرار دارند.مسمومیت کودکان با سرب از راه هایی از جمله رنگ های حاوی سرب مانند لاک ناخن، تنفس هوای آلوده به سرب از جمله بنزین، ماژیک نقاشی، خمیر بازی، نوشیدن آب آلوده به سرب و سایر موارد صورت گیرد.

  مغز و دستگاه عصبی حساسیت زیادی نسبت به سرب دارند لذا ابتلا به سرب در نوزدان و کودکان زیر هفت سال که رشد مغزی آنان به سرعت انجام می شود آسیب های شدیدی به دنبال دارد.

  اگر این مسمومیت به سرعت درمان نشود سبب کاهش توانایی یادگیری و هوش کودک حتی عقب ماندگی های ذهنی و جسمی خواهد شد و امکان بازگشت مسمومیت با سرب پس از درمان آن نیز وجود دارد.انجام آزمایش سرب خون از اهمیت زیادی برخوردار است و نخستین آزمایش باید در شش ماهگی تا یک سالگی انجام شده و به طور متناوب تا هفت سالگی ادامه یابد.

  سرب بر اساس یکسری عوامل محیطی از جمله در معرض مواد مخدر و دود سیگار بودن، برخی مواد غذایی، اسباب بازی ها از جمله خمیر بازی و ماژیک، آلودگی هوا، بنزین، رنگ و سایر موارد وارد بدن نوزادان می شود.

  از آنجایی که بحث خون سازی در دوره شیرخوارگی و نوپایی از اهمیت زیادی برخوردار است لذا کودکان در این مقطع سنی بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند.سرب در نوزادان اگر از حد ۵٫۲ دهم بیشتر شود به صورت مستقیم سبب نوع خاصی از کم خونی و اختلال در گلبول های قرمز شده و در نهایت افت هوش کودک را به دنبال دارد.

  م

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  حاملگی و اسکیزوفرنی
  مسخ چیست و چه کارهایی برای رهایی از آن میشه انجام داد؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button