logo (1)

شکست عشقی چیست ؟

 • شکست عشقی چیست ؟

  ١- افراد از لحاظ هیجانی احساسات منفی و گاه متضاد را تجربه می‌کنند. یعنی ممکن است علاوه بر نفرت، اضطراب جدايي، خشم، غم و ناامیدی، دلسوزی، علاقه و عشق را هم تجربه کنند. نوسان و بی ثباتی بعد از شکست عشقی و مخصوصا در روابط عمیق بسیار زیاد است. لحظه ای امیدوار، لحظه ای خشمگین و لحظه ای آرام هستند.
  ٢- اشتغال ذهنی و نشخوار فکری به عنوان یکی از برجسته ترین عوارض شکست عشقی بسیار زیاد است. معمولا به دنبال پاسخ به چرا هایشان هستند.
  ٣- چرا من؟ چرا این اتفاق افتاد؟ چرا اینطوری شد؟ کجا اشتباه کردم؟ حالا چیکار کنم؟ معمولا در چنین شرایطی تمرکز مختل و قدرت حافظه افت می کند.

  شاید این سوال برایتان پیش بیاید که علائم شکست عشقی در زنان و مردان چه تفاوتی با هم دارند؟ به نظر می رسد یکی از تفاوت های بارز، اشتغال ذهنی خانم ها نسبت به این موضوع است. مخصوصا اگر از رابطه طرد شده باشند و یا پای طرحواره ها در میان باشد.

  .

  ٤- از نظر عملکردی تنزل خواهند کرد. افت تحصیلی، مشروطی، کاهش کیفیت و یا رضایت شغلی. در چنین شرایطی بیشتر ترجیح می‌دهند که از فعالیت‌ و روابط اجتماعی نیز کناره‌گیری کرده و به مرور ذهنی خاطرات بپردازند.
  ٥- تنظیم هیجانی و احساسی افراد به هم می‌ریزد. به این معنی که خیلی زود عصبانی می شوند، حساسیت آنها بالا می‌رود. زودرنجی را تجربه می‌کنند و یا به افراد بی تفاوت و یا در اصطلاح بی حس تبدیل می شوند. عده‌ای دیگر در فاز غم فرو می‌روند، گریه و شیون می‌کنند و در موارد بحرانی افکار و یا اقدام به خودکشی دارند. عده‌ای دیگر نیز ثبات خلقی و یا احساسی خود را از دست می‌دهند.

  لحظه ای شاد و با انگیزه و لحظه ای دیگر غمگین و منزوی می شوند.
  ٦- بعد از شکست عشقی در سبک زندگی آنان اختلال به وجود می آید. عموما افرادی که این تجربه را داشته اند تایید خواهند کرد که روند زندگی از سبک معمول خود خارج می گردد. اشتها کاهش و یا افزایش می‌یابد. خواب به هم میریزد. عده‌ای دچار کابوس می شوند. به سختی خوابشان میبرد. اشتغال ذهنی دارند. روابط اجتماعی کاهش می‌یابد. معمولا ترجیح می‌دهند که زمان خود را در خلوت و تنهایی سپری کنند. شاید ورزش و تفریح جای خود را به افکار منفی، سرزنش کردن خود و دیگران، نگاه کردن عکس های یادگاری مشترک و گوش دادن به ترانه های غمگین دهد.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button