logo (1)

مطرح کردن مسائل مالی پیش از ازدواج

 • مطرح کردن مسائل مالی پیش از ازدواج

  بسیاری از افراد بر این باورند که در دوران پیش از ازدواج اگر قرار باشد در خصوص مسائل مالی با یکدیگر صحبت کنند، این دوران رویایی را زمخت و سخت می‌کنند درحالی صحبت در این مورد از یک ناهماهنگی بزرگ در ازدواج جلوگیری می‌کند.

  توصیه می‌شود پیش از ازدواج در مورد نحوه خرید عروسی، برگزاری مراسم ازدواج، محل زندگی و شرایط مالی بعد از ازدواج با هم صحبت کنید.

   حتما ایده‌ها و عقاید خود در مورد نحوه پول خرج کردن، میزان پس‌انداز، انواع سرمایه‌گذاری را با هم صادقانه در میان بگذارید.

   درخصوص اینکه امور مالی بعد از ازدواج چگونه خواهد بود و هزینه‌ها چگونه و با چه مشارکتی تامین خواهد شد، با هم صحبت کنید و خواسته‌هایتان را در این مورد شفاف‌سازی کنید.

  عقیده و نظراتان را درمورد سبک زندگی لوکس یا ساده بدهید. حتما درباره اینکه در خرج کردن فردی سهل‌گیر هستید یا مقتصد نیز با هم صحبت کنید.

   نظرتان را درمورد گرفتن وام یا قرض برای شریک زندگی‌تان مشخص کنید. اینکه اگر قرار به صرفه‌جویی باشد در چه مواردی قادر به اینکار هستید؟ و در چه مواردی برایتان امکان‌پذیر نیست؟

   چقدر حاضر هستید برای وسایل لوکس منزل، سفر کردن، لباس خریدن، رستوران رفتن یا هر مورد دیگری که در ذهن شماست ، در ماه یا در سال خرج کنید؟

  حتما مواردی که به آنها اشاره شد را مدنظر قرار دهید و فکر نکنید بیان چنین مسائلی یا عقاید و نظراتان درباره آنها پیش از ازدواج، مسخره است. چه بسا که مشکلات بسیاری از زوجین بعد از ازدواج به برخی از این آیتم‌ها بازمی‌گردد. شاید اگر همین افراد قبل از ازدواج توضیحات لازم را به یکدیگر در حوزه مسائل می‌دادند الان با یک تلنگر درخصوص قرض گرفتن وام یا خرید وسایل لوکس برای منزل یا هزینه‌هایی که برای مراسم ازدواج اختصاص داده‌اند، با یکدیگر بحث و دعوا نمی کردند.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button