logo (1)

8 نکته برای آشنایی کودک با موسیقی

 • علاقه مند کردن کودک به موسیقی کار دشواری است. اما اگر بخواهید بدانید چگونه می توانید علاقه او را به موسیقی کشف کنید و بیشترین لذت را از آن ببرید، نکات زیر را بخوانید:

  • به او اجازه مشارکت بدهید: وقتی برای فرزندتان آواز می خوانید، اندکی مکث کنید تا او نیز آواز بخواند.
  • در صورت امکان از آلات موسیقی استفاده کنید: فرزندتان را تشویق کنید آلات موسیقی مختلف را بنوازد و دکمه های آن را لمس کند تا ببینید چه اتفاقی می افتد، فرقی نمی کند که این وسیله پیانوی اسباب بازی او با چهار دکمه باشد یا انواع عروسک های موزیکالی که صداهای مختلف دارند، در هر حال به فرزندتان اجازه تجربه و امتحان کردن بدهید.
  • حتما به هنگام خواب موسیقی پخش کنید: هنگام خواب بهترین زمانی است که کودک می تواند از موسیقی ملایم لذت ببرد. گوش سپردن به موسیقی هم برای او و هم برای والدین آرام بخش خواهد بود. با لذت موسیقی و آواز خواندن پدر و مادر، کودک به آرامش رسیده و آماده خواب می شود.
  • او را با انواع موسیقی آشنا کنید: اگرچه لالایی خیلی خوب است و اثرات مثبتی دارد، اما به یاد داشته باشید که در ساعات روز برای فرزندتان موسیقی شاد پخش کنید. آنها دوست دارند علاوه بر شنیدن آهنگ های مورد علاقه شان، ترانه های جدید هم بشوند.
  • قافیه ها را به کودکان نشان دهیم: کودکان قافیه ها را فقط به همان اندازه که در ریتم آهنگ می خوانند، می شناسند. برای شناساندن قافیه ها به کودک بهترین راه این است که ترانه های مهد کودک را به صورت آواز برایشان بخوانیم.
  • واکنش آنها را ببینید: به دنبال سرنخ هایی باشید که نشان می دهد آیا فرزندتان از موسیقی جدید لذت می برد یا خیر. آیا لبخند می زند یا عمداً بر روی آنچه می شنود، تمرکز کرده است؟ آیا آنها از مجموعه آهنگ هایی که شما برایشان در نظر گرفته اید لذت چندانی نمی برند؟
  • تعامل: به یاد داشته باشید حتما به هنگام پخش موسیقی برای فرزندتان با او تعامل برقرار نمائید. بخشی از لذت گوش دادن به یک ترانه این است که کنار فرزندتان باشید و واکنش های او را مشاهده کنید. بنابراین بهتر است آنقدر خود را سرگرم فعالیت ها و وظایف روزمره نکنید که از لذت این لحظه ها باز بمانید.
  • بگذارید حرکت های شما توجه آنها را به خود جلب کند: موسیقی به ما اجازه می دهد که آزادانه عمل کنیم. هنگام پخش موسیقی خوب است با هیجان در اطراف اتاق حرکت کنید، دست بزنید و بشکن بزنید. فرزندتان از حرکات شاد شما و موسیقی که پخش می شود، لذت خواهد برد.

  پیدا کردن آهنگی که فرزندتان از آن لذت ببرد، کار ساده ای است. آنها تقریبا دوست دانند هر ترانه ای را بخوانند به خصوص اگر والدین نیز از آن آهنگ لذت ببرند و متن ترانه را به طور کامل بدانند.

  انواع مختلف آهنگ های سرگرم کننده، ملایم و آرام بخش وجود دارد، حتی اگر از ترانه های قدیمی و سنتی خسته شدید می توانید نمونه های جدید را بخرید، دانلود کنید یا به هر طریقی تهیه کنید.

  شاید دیگر از شنیدن ترانه های کودکانه خسته شده اید و می خواهید به آهنگ هایی که باب طبع خودتان است گوش کنید. در این مورد آهنگ ها و ترانه ها باید به گونه ای پخش شوند که برای هر دوی شما جالب باشند، می توانید ترانه های ملایم را برای هنگام خواب و ترانه های شاد را برای زمان تفریح و شادی انتخاب کنید.

   

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button