logo (1)

نشانه ها و درمان اضطراب پنهان

 • اضطراب پنهان چیست ؟

  آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده در مدت طولانی دارای حس دلشوره و یا ترس باشید اما متوجه دلیل آن نباشید ؟

  بسیاری از انسان ها در زندگی خود دچار اضطراب می شوند و زمانی این اختلال خطرناک است که به صورت مداوم و و با شدت بالا در افراد به وجود بیاید و درمان اضطراب نیز باید توسط این افراد اتفاق بیفتد.

  گاهی ممکن است اضطراب در نتیجه تکرار یک موقعیت که قبلا برای افراد استرس زا بوده اتفاق بیفتد و گاهی نیز این اضطراب با دلیل در زندگی افراد وجود دارد. اما چیزی که مهم است رفع و تمام شدن اضطراب در زندگی می باشد تا انسان طعم آرامش و خوشبختی را نیز بچشد.

  پس زمانی که احساس کردید دچار دلشوره واسترس بی دلیل شدید بدانید دارای اضطراب پنهان هستید. اما بهتر است نشانه های آن را نیز با هم مرور کنیم.

  نشانه های اضطراب پنهان

  1. دلیل اضطراب خود را نمی دانید!

  شاید این نکته کمی عجیب باشد؛‌اما افرادی که دچار اضطراب پنهان هستند اصلا نمی توانند دلیل خاصی برای این موضوع داشته باشند . برای مثال گاهی مشاهده می کنیم فردی به دلیل امتحانات یا شرکت در یک سمینار یا مصاحبه شغلی و… دچار اضطراب می شود . این موضوع کاملا طبیعی است و گاهی باعث پیشرفت انسان نیز می شود و دارای دلایلی است . اما اینکه شب هنگام خواب و یا صبح هنگام بیدارشدن و در بیشتر ساعات روز دچار استرس هستید نشان می دهد که باید برای درمان اضطراب پنهان خود به روانشناس متخصص مراجعه کرده و مطمئن شوید که با درمان می توانید این موضوع را حل کنید.

  1. عادت های عجیبی مانند جویدن ناخن ها دارید :

  همانطور که اشاره کردیم اضطراب در سطح شدیدتر می تواند یک نوع اختلال باشد و یک فشاری است که بر افراد وارد می شود و باید تخلیه شود. این تخلیه روانی یا به صورت جویدن ناخن ها یا کندن پوست لب و یا پیچ دادن موها و کندن موها و… اتفاق می افتد.

  1. به کارهای تکراری علاقه مندید!

  بیشتر اوقات افرادی که دچار اضطراب پنهان هستند تلاش می کنند که در کارها تنوع کمتری داشته باشند برای مثال هر روز صبح صبحانه تکراری می خورید و تنوع در صبحانه نیز می تواند شما را عصبی کند و یا برای رسیدن به یک مقصد حاضرهستید فقط و فقط یک راه را امتحان  کنید و حاضر به انتخاب  یک راه نزدیک تر (عوض کردن راه ) نیستید و نمی خواهید  تغییری در روند گذشته بدهید .

  1. خودتان را ملزم به فهرست کردن کارها می کنید!

  اشتباه نکنید . فهرست کردن وظایف و کارهایی که در طول روز باید انجام دهید مشکلی نیست و باعث پیشرفت شما در کارها و زندگی می شود . اما اگر شما کارها را فهرست می کنید و برای آنکه بعد از انجام وظایف خود ؛ روی آن ها خط بزنید ؛ خود را ملزم به   انجام این روتین کرده واگر یک کار را انجام ندهید حسابی خودتان را سرزنش می کنید ؛ پس ممکن است دچار اضطراب پنهان باشید و برای درمان اضطراب خود نیزباید فکری کنید.

               

  1. سخت می خوابید و یا شب ها نمی توانید بخوابید!

  شب ها اگر سخت به خواب می روید و قبل از خواب فکرتان مشغول است و به خیلی چیزها فکر می کنید و یا حس می کنید دچار کشمکش درونی هستید ؛ آگاه باشید که دچار اضطراب پنهان هستید.

  1. برای هر کاری مشورت می کنید.

  شما ممکن  به دلیل اعتماد به نفس کم و عزت نفس پایین این کار را انجام  دهید. اما مشورت کردن برای هر کاری از انتخاب لباس گرفته تا پختن غذا و … می تواند نشان دهنده اضطراب پنهان نیز باشد.

  1. همه چیز را چند بار چک می کنید!

  هنگامی که قصد دارید منزل را ترک کنید شاید این اتفاق بیفتد که دو الی سه بار برگردید و همه چیز را چک کنید .تا از خاموش بودن چراغ ها و در برق نماندن اتو و… مطمئن شوید. اگر فرد فراموشکاری هستید یک بار چک کردن مشکلی به وجود نمی آورد اما اگر روزی چند دفعه این کار را تکرار می کنید دچار اضطراب پنهان هستید و سعی کنید برای درمان اضطراب خود اقدام کنید.

  1. قبل از زنگ خوردن ساعت بیدار می شوید.

  هر روز صبح قبل از آنکه ساعتی که کوک کردید به صدا در آید از خواب بیدار می شوید و این ممکن است به دلیل استرسی باشد که در وجود شما نهفته است.

   

  همچنین شما عزیزان می توانید جهت کم کردن اضطراب و استرس از راههای جدیدتریم همچون دستگاه آر تی ام اس در کلینیک اعصاب و روان راه احیا استفاده نمایید .

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۴ رای

  نظرات (1)

  1. Hamta

   با این تفاسیر من اضطراب پنهان دارم :(

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button