logo (1)

هنگام ترک سیگار این اشتباهات را مرتکب نشوید.

 • ترک سیگار

  در مقالات قبل در مورد مضرات سیگار و اینکه مصرف آن چه خطراتی برای بدن دارد صحبت کردیم و همچنین در مورد ترک سیگار و اینکه بعد از کنارگذاشتن سیگار برای بدنمان چه اتفاقی خواهد افتاد صحبت کردیم.

  بسیاری از افرادی که تصمیم به ترک سیگار می کنند متاسفانه راه های اصولی برای ترک سیگار را انتخاب نمی کنند و بعد از یک مدت دوباره به سمت سیگار رفته و یا اصلا به مرحله ترک آن نمی رسند.

  دقت کنید شما تصمیم دارید یک عادت همیشگی را کنار بگذارید و این کار به همین راحتی که فکر می کنید نیست . پس به خود نگویید سریعا باید ترک کنم بلکه باید انتظاراتی که از خودتان برای ترک سیگار دارید را به صورت معقول بنویسید و با یک برنامه زمان بندی شده این عادت زشت (یعنی سیگارکشیدن ) را کنار بگذارید.

  برای ترک سیگار عجله نکنید!

  همانطور که گفتیم سیگار کشیدن را نمی توانید در یک پروسه چند روزه یا یک ماهه کنار بگذارید ؛ همه ما دوست داریم این اتفاق بیفتد اما واقعیت این است که شما قرار است یک عادت را کاملا از زندگی خود دور کنید . عادتی که روزها با آن زندگی کردید ؛‌ اخلاق ورفتارشما وابسته به کشیدن و نکشیدن سیگار بوده . حالا چطور با خود فکر می کنید در عرض چند روز و یک ماه می توانید آن را کنار بگذارید ؟!

  در عوض از گذشت زمان لذت ببرید و احساس قدرت کنید و هیچ عجله ای نداشته باشید.

  افرادی که برای ترک سیگار عجله می کنند دوباره بعد از گذشت چند روز نا امید می شوند و به سراغ آن می روند.

  افکار منفی را کناربگذارید!

  اگر هرروز زانوی غم بغل بگیرید و به خود بگویید من چرا به سمت سیگار رفتم ؟ چرا سیگاری شدم ؟ چرا نتوانستم در مقابل پیشنهاد دوستانم برای کشیدن سیگار مقاومت کنم ؟

  این افکار منفی و هزاران افکار منفی و بیهوده ای که در ذهن خود می پرورانید هیچ کمکی به شما در جهت نکشیدن سیگار نخواهد کرد. این را بدانیدکه هر انسانی در زندگی اشتباهاتی مرتکب می شود . دنیا جایی برای آزمون و خطا است.

  افکار منفی را دور بریزید و به فکر آینده و سلامتی خود باشید . به جای گله مند بودن و انتقاد کردن از خودتان ؛ سعی کنید خود را برای داشتن آینده ای سالم تشویق کنید و مدام این موضوع را با خود تکرار کنید که گذشته دیگر بر نمی گردد . و آینده منتظر تصمیمات من است .

  در نتیجه برای ترک سیگار تا می توانید خود را تشویق کنید و به هیچ عنوان نه به آینده نه به گذشته بدبین نباشید.

  در زمان حال زندگی کنید !

  قطعا در روزهای اول نکشیدن سیگار حس می کنید یک چیزی گم کرده اید ؛ و یا حس می کنید سیگاری که همیشه با آن آرام می شدید را قرار است برای همیشه کنار بگذارید و با خود می گویید یعنی دیگر قرار نیست من سیگار بکشم ؟

  در واقع تمام فکر و ذکرتان پی سیگار کشیدن است و حس می کنید در آینده اگر نتوانید سیگار بکشید قطعا زنده نمی مانید!

  این افکار طبیعی است اما اراده ی شما باید در مقابل این افکار بایستد. باید قبول کنید که نه می توانید گذشته را تغییر دهید و نه از آینده خبر دارید . در نتیجه تمام تمرکز شما باید زمان حال باشد .

  در زمان حال زندگی کردن واقعا کار دشوار و سختی است که هرکسی نمی تواند از عهده آن بر آید . بسیاری از ما انسان ها در زمان حال یا به آینده فکر میکنیم که چه می شود و یا در گذشته سیر میکنیم.

  اما اگر واقعا در تلاش هستیدکه سیگار را ترک کنید ؛ باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا در زمان حال زندگی کرده و از فکر کشیدن و حتی نکشیدن سیگار بیرون آمده و خود را با مسائل مختلف سرگرم کنید .

  در واقع شما با ترک سیگار هم به خود و هم به اطرافیانتان کمک می کنید تا دوستان دیگری که سیگار می کشند را ترغیب به این کارکنید.

  حال که سیگار را کنار گذاشته اید بدن شما نیازمند موادغذایی با انرژی بالا می باشد در نتیجه سعی کنید رژیم غذایی کاملا متعادلی داشته باشید زیرا بعد از ترک سیگار ممکن است اشتهای شما نسبت به قبل بیشتر باشد و اگر آن را کنترل نکنید مشکلاتی مانند اضافه وزن ؛ چربی و… را خواهید داشت.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  فرم جستجو

  Call Now Button