تشدید افسردگی

چه عواملی موجب تشدید افسردگی می شود

 • چه عواملی موجب تشدید افسردگی می شود

  متاسفانه امروزه با افزایش مشکلات اقتصادی و اجتماعی، دغدغه مردم برای تامین کوچکترین خواسته هایشان، بیشتر شده است. به همین دلیل است که امروزه  افسردگی انسان های زیادی را درگیر نموده است.  عوامل بسیاری وجود دارند که می توانند موجب افسردگی فرد شوند. به طور مثال افرادی که در خانواده آن ها میان والدین اختلاف وجود دارد. یا در جامعه از بیکاری رنج می برند. جزو افرادی هستند که در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند. اما برخی از عوامل دیگری نیز وجود دارند که نقش بسیار مهمی در تشدید افسردگی دارند. این عوامل می توانند افسردگی خفیف فرد را به نوع حاد تبدیل نمایند. بنابراین رفع این عوامل می تواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش مدت زمان افسردگی فرد و شدت آن داشته باشند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با عوامل تشدید افسردگی، بیشتر آشنا کنیم.

  عوامل تاثیر گذار در تشدید افسردگی

  • خواب نامناسب: یکی از نشانه های افسردگی اختلال در روند خواب است. اما خواب نامناسب به تنهایی می تواند موجب تشدید افسردگی شود. به همین دلیل است که افراد کم خواب و یا پرخواب افسردگی طولانی مدت تری را تجربه می نمایند. به خصوص افرادی که در طول شب از خواب کافی برخوردار نیستند.
  • عدم وجود تغذیه‌ درست: خیلی از افراد فکر می کنند، تغذیه نامناسب فقط جسم انسان را دچار بحران و ناراحتی می نماید. در صورتی که عدم وجود تغذیه مناسب، می تواند به شدت در سیستم عصبی فرد اثر گذاشته و موجب اختلال در روح و روان فرد شود. مصرف غذاهای فست فودی که حاوی چربی های اشباع شده می باشند. می تواند در تشدید افسردگی نقش داشته و سیستم روحی فرد را دچار اختلال نماید. به همین دلیل سعی کنید از برنامه تغذیه سالم در طول روز پیروی نمایید.

  .

  تشدید افسردگی

  تشدید افسردگی

  • انزوا: گوشه گیری از دیگر عواملی است که در تشدید افسردگی نقش دارد. بسیاری از افراد تنهایی و انزوا را به حضور در جمع دوستان، آشنایان و حتی خانواده ترجیح می دهند. این افراد شاید در کوتاه مدت متوجه تاثیرات این انزوا نشوند. اما پس از مدتی به فردی منزوی و افسرده تبدیل خواهند شد. از طرفی افراد منزوی از عادت های نامناسب استقبال می نمایند. به همین دلیل گوشه گیری آن ها می تواند علاوه بر روان، سلامت جسم آن ها را نیز تهدید نماید.
  • تفکرات منفی: امروزه قدرت کائنات از جمله علم و موضوعاتی است که تقریبا بیشتر انسان ها با آن آشنا می باشند. به همین دلیل است که در درمان تمامی بیماری ها و پس از تمام تلاش ها، از فرد می خواهند که مثبت فکر کند و تفکرات منفی را از خود دور نماید. تفکرات انسان ها خوراکی است که آن ها به روح و روان خود می دهند. تفکرات منفی می تواند روان فرد را مسموم نماید. از طرفی جلوی پیشرفت و دستیابی به هدف هایتان را خواهد گرفت. همین موضوع مرور زمان موجب می شود تا شما، خود را فردی بی ارزش، ناامید و بی هدف بشناسید. که در نهایت می تواند به میزان بسیار زیادی در تشدید افسردگی تاثیر داشته باشد.

  .

  تشدید افسردگی

  تشدید افسردگی

  • مصرف مواد مخدر: بسیاری از افراد افسرده به دنبال راهی برای از بین بردن افسردگی در همان لحظه هستند. به همین دلیل ممکن است به جای راه های اصولی و روان شناسی، از عادت های رفتاری نامناسب برای درمان افسردگی استفاده نمایند. از این روش ها می توان به مصرف الکل و مواد مخدر اشاره نمود. این مواد شاید در لحظه افسردگی شما را از بین ببرند. اما پس از گذشت مدت کوتاهی از زمان مصرف مواد مخدر و الکل، افسردگی با شدت بیشتری خود را نشان می دهد. به همین دلیل است که مصرف مواد مخدر و الکل در تشدید افسردگی نقش پررنگی دارد.

  بی اهمیت بودن نسبت به سلامت جسمی: بیماری از دیگر مواردی است که در تشدید افسردگی تاثیر گذار است. معمولا افرادی که دچار افسردگی های خفیف و یا شدید می شوند، در روند تغذیه، خواب و برنامه روزمره آن ها اختلالی جدی ایجاد می شود. که همین موضوع می تواند افسردگی را شدیدتر کند. زیرا بی توجهی به سلامت جسم می تواند مقدمه ای برای بروز انواع بیماری ها باشد. بنابراین بهتر است در هنگام افسردگی، حتی به اجبار روزانه پیاده روی نموده و تغذیه ای سالم داشته باشید. در این صورت زودتر می توانید افسردگی خود را از بین ببرید.

  درمان افسردگی ، استرس و اضطراب با متدهای جدید همچون دستگاه آر تی ام اس در کلینیک راه احیا انجام می شود .

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  آشنایی با ارتباط میان افسردگی و اعتیاد
  آیا وجود استرس در فرد می تواند تاثیرات مثبتی در زندگی انسان داشته باشد؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button