۱۰ نشانه از علائم افسردگی پنهان

 • ۱۰ نشانه از علائم افسردگی پنهان

  ممکن است یکی از عزیزان‌تان به افسردگی مبتلا باشد و شما اطلاعی نداشته باشید که در ادامه نشانه‌های آن را بررسی می‌کنیم.

  ۱- همیشه سعی می‌کند خوشحال به نظر برسد
  یک فرد افسرده ممکن است بکوشد که پشت یک ماسک لبخند پنهان شود. این فرد در ارتباط با عزیزان، دوستان و همکاران خود همیشه خندان و خوشحال به نظر می‌رسد. با این حال، خوشحالی آنها فقط یک فریب است.

  ۲- همدلی بیش از حد
  همدلی ویژگی اخلاقی زیبایی است اما همدلی فرد افسرده برای دیگران ممکن است چنان شدید باشد که علائم افسردگی‌شان را بدتر کند.

  ۳- بهانه‌ای حاضر و آماده دارد
  نگران این نباشید که یک فرد افسرده بهانه برای رفتار عجیب و غریب خود دارد. او اغلب ساعت‌ها از زمانش را صرف خلق سناریوهای منفی می‌کند. او می‌تواند بلافاصله روشن کند که چرا دعوت شام شما را از دست داده یا چرا وقتی قول داده تماس بگیرد فراموش کرده‌ است.

  این بهانه‌ها خصوصاً در مواردی نگران‌کننده‌ است که فرد معمولاً قابل اعتماد و قابل اتکا باشد. دوست یا عزیز افسرده شما پشت افسردگی پنهان خود ناامیدانه کمک می‌خواهد.

  ۴- بدترین سناریو را در نظر می‌گیرد
  متأسفانه افراد افسرده تمایل دارند در جوی منفی زندگی کنند. مطالعه‌ای که توسط مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی منتشر شده‌ است، ارتباط بین بدبینی و افسردگی را نشان می‌دهد. آن دسته از شرکت‌کنندگان در این مطالعه که افسردگی داشتند، نسبت به شرایط آینده بدبین بودند.

  ۵- تغییر اشتها و وزن
  زیاد یا کم غذاخوردن می‌تواند از علائم افسردگی پنهان باشد. برخی از افراد برای آرامش‌یافتن به غذا روی می‌آورند. در حالی که برخی دیگر اشتهای خود را از دست می‌دهند یا کمتر غذا می‌خورند. این تغییرات در مصرف غذا باعث می‌شود فرد افزایش یا کاهش وزن را تجربه کند.

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  راهکارهایی که افراد برای پنهان کردن افسردگیشان استفاده می‌کنند
  برنامه‌ی خواب نامناسب باعث بروز افسردگی می‌شود

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن
  منو
  بستن

  سبد خرید

  بستن

  بستن

  دسته بندی ها

  Call Now Button